زنبور ها می توانند فوتبال بازی نمایند!، 10 حقیقت کمتر شناخته شده راجع به حشرات

به گزارش مجله فان پی سی، دنیای حشرات هزارتو و پیچیده است. در این مطلب از گاردین می خواهیم نگاهی بیندازیم به 10 مورد از جالب ترین حقایق کمتر شناخته شده راجع به حشرات. با ما همراه باشید.

زنبور ها می توانند فوتبال بازی نمایند!، 10 حقیقت کمتر شناخته شده راجع به حشرات

زنبور ها تقریباً همه کاری می توانند بنمایند

به گزارش روزیاتو، زنبور ها مفهوم صفر را می فهمند. آن ها می توانند جمع و تفریق نمایند و حتی بهتر از سگ های موادیاب مین های زمینی را کشف نمایند. بعضی از زنبور های گرده (bumblebee) می توانند فوتبال بازی کردن را فرا بگیرند. آن ها می توانند تجربیات خوب و بد را به خاطر بیاورند و این یعنی دارای نوعی از شعور هستند.

سوسک ها توانایی های یک ابرقهرمان کوچک را دارا هستند

سرگین غلتانک شاخدار اگر انسان بود توانایی این را داشت که 6 اتوبوس دوطبقه را همزمان روی هوا نگه دارد. نوع دیگری از سوسک به نام Regimbartia attenuate این توانایی را دارد که حتی پس از بلعیده شدن به وسیله قورباغه از درون معده این دوزیست شنا نموده و از پشتش خارج گردد.

پشه ها می توانند مفید باشند

نام پشه ها اغلب با اذیت و آزار عجین شده است، اما پشه ها می توانند در گرده افشانی بعضی گل ها مفید واقع شوند و نهایتاً برای حیوانایی که در زنجیره غذایی در سطوح بالاتر قرار دارند ـ همانند قورباغه ها و پرنده ها ـ غذا فراهم نمایند. به همین دلیل اگر تمام پشه ها از بین بروند، این موضوع تاثیرات بسیار مخربی بر محیط زیست خواهد گذاشت.

سوسک ها نفرت انگیز، اما حیرت انگیز هستند

ویدیو های صحنه آهسته از سوسک ها نشان می دهد که چطوری یک سوسک با سرعت تمام به دیوار برخورد می نماید و بدون این که شتابش را از دست بدهد از دیوار به صورت عمودی بالا می رود. سوسک می تواند با قدرتی 50 برابر وزن بدنش گاز بگیرد و تا 2 هفته بعد از قطع شدن سرش زنده بماند.

حشرات تاریخ بشر را شکل داده اند

فکر می کنید اولین جانداری که به فضا رفت چه بود؟ میمون؟ سگ؟ گربه؟ نه. در حقیقت یک مگس سرکه (مگس میوه) بود که در سال 1947 در یک راکت ایالات متحده برای تعیین کردن تاثیر بالقوه تشعشعات کیهانی بر روی فضانوردان به فراسوی اتمسفر رفت.

از بید ها به ناحق بدگویی می گردد

درباره بید ها گفته می گردد که راه شان را بین لباس ها در کمد پیدا و آن ها را نابود می نمایند. اما این حرف ناعادلانه است. شفیره بید (لارو) لباس ها را می خورد و نه بید بالغ؛ و جدای از این از میان هزاران گونه بید، تنها چند گونه این کار را انجام می دهند.

باید نسبت به زنبور بی عسل نظر مثبت تری داشته باشیم

این زنبور ها می توانند استنتاج متعدی را درک نمایند. یعنی این را قضیه را می فهمند که اگر A بزرگ تر از B و B بزرگ تر از C باشد، پس A باید بزرگ تر از C باشد. این زنبور ها بعلاوه می توانند با نگاه کردن به صورت زنبور های دیگر آن ها تشخیص دهند.

فراوری شکلات و بستنی به حشرات وابسته است

اگر اهل شکلات هستید باید از مگس ریزه هایی که گرده های درخت کاکائو را گرده افشانی می نمایند، متشکر باشید. دوست دارید در دنیایتان همچنان بستنی وجود داشته باشد؟ پس باید از گرده افشان هایی که برای فراوری یونجه کافی برای گاو های شیری گرده افشانی می نمایند متشکر باشید.

جیرجیرک ها شاید غذای آینده مان باشند

حشرات سال هاست که در منوی رستوران های آسیایی، آفریقایی و آمریکای جنوبی جای دارند، اما بسیاری از غربی ها علاقه ای به آن ها ندارند. این قضیه شاید در آینده تغییر کند چرا که تاثیرات مصرف گوشت بعضی را مجاب خواهد نمود تا رو به خوردن حشراتی نظیر جیرجیرک بیاورند. جیرجیرک را می توان در مقیاس بالا و با ایجاد آلودگی اندک پرورش داد.

مردم به شیوه های عجیبی علاقه خود را به حشرات ابراز خواهند کرد

کلکسیون پروانه وینستون چرچیل به بهبود افسردگی اش یاری کرد. والتر روتشیلد بانکدار مشهور به کک ها لباس می پوشاند. این که به همه حشرات به چشم آفت نگاه کنیم درست نیست. بسیاری از ما باید ارزش آن ها را در زندگی مان درک کنیم و قدردان شان باشیم.

منبع: فرارو
انتشار: 13 فروردین 1402 بروزرسانی: 13 فروردین 1402 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 1397

به "زنبور ها می توانند فوتبال بازی نمایند!، 10 حقیقت کمتر شناخته شده راجع به حشرات" امتیاز دهید

1 کاربر به "زنبور ها می توانند فوتبال بازی نمایند!، 10 حقیقت کمتر شناخته شده راجع به حشرات" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنبور ها می توانند فوتبال بازی نمایند!، 10 حقیقت کمتر شناخته شده راجع به حشرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید