رسیدگی الکترونیکی به استعلامات در سامانه جامع تجارت

به گزارش مجله فان پی سی، تهران (پانا)- رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران از رسیدگی به استعلامات و فرآیندها به صورت الکترونیکی در سامانه جامع تجارت اطلاع داد.

رسیدگی الکترونیکی به استعلامات در سامانه جامع تجارت

به گزارش وزارت صنعت، سیدعلی رهبری پیشرفت 70 درصدی سامانه جامع تجارت ایران را قابل قبول دانسته و گفت: این سامانه مسائل چند بعدی، بین دستگاهی و پیچیده ای را حل می نماید و راهکارهای ارائه شده نیز باید بتوانند ابعاد مختلف را پوشش دهند و پاسخگویی لازم را برای ذینفعان داشته باشند.

وی با بیان اینکه این راهکارها در کشورهای پیشرفته طی چند دوره به نتیجه می رسند، اضافه کرد: آنچه کشورها در این موضوع باید لحاظ نمایند، این است که کوشش چندساله زیرساخت نهایی را پوشش دهد.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران ادامه داد: سامانه های متعلق به دیگر دستگاه ها با سامانه جامع تجارت به صورت هماهنگ عمل خواهند کرد و فعالان مالی به وسیله این سامانه با دولت مرتبط می شوند و دولت نیز با حفظ استقلال و مالکیت داده های خود، به وسیله این سامانه به فعالان مالی خدمات می دهد.

رهبری با بیان اینکه همه دستگاه های کلان مرتبط با فعالیت های مالی با سامانه جامعه تجارت دخیل هستند، گفت: موضوعات مرتبط با تجارت داخلی و خارجی از جمله کارت بازرگانی، ثبت سفارش ها و مجوز ورود، تأمین ارز، حمل و نقل بین الملل، تخلیه و انبارش کالا و تشریفات گمرکی، حمل و نقل داخلی و فروش کالا در این سامانه به انجام می رسد.

وی در مورد صدور کارت بازرگانی به وسیله این سامانه نیز گفت: با ارائه درخواست در این سامانه، همه استعلام های لازم برای صدور کارت (13 استعلام برای فرد حقیقی و 17 استعلام برای فرد حقوقی) به صورت الکترونیکی رسیدگی و پاسخ داده می گردد.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران با بیان اینکه شرایط صدور به صورت الکترونیکی و بدون دخالت انسانی و رویه های کاغذی آنالیز می گردد، اضافه کرد: استفاده از این سامانه تخلفات احتمالی را کاهش می دهد و پیشگیری از تخلفات نیز با توان نظارتی و کنترلی کشور متناسب میگردد.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی توضیح داد: حرکت به سمت فناوری اطلاعات رویه کشورهای پیشرفته برای حذف مفاسد از رویه های اجرایی می باشد که ما داریم به همین سمت حرکت می کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 554

به "رسیدگی الکترونیکی به استعلامات در سامانه جامع تجارت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسیدگی الکترونیکی به استعلامات در سامانه جامع تجارت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید