شرح خانه هنرمندان ایران درباره لغو یک برنامه تئاتری

به گزارش مجله فان پی سی، خانه هنرمندان ایران علت لغو برنامه انجمن صنفی نمایشنامه نویسان و مترجمان را دیر درخواست دادن انجمن برای یک همایش سه روزه بیان کرد.

شرح خانه هنرمندان ایران درباره لغو یک برنامه تئاتری

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، در پی انتشار خبر لغو برنامه های یک انجمن صنفی تئاتری روابط عمومی خانه هنرمندان در شرحاتی اعلام کرد: پیرو اطلاعیه انجمن صنفی نمایشنامه نویسان و مترجمان خانه تئاتر درباره لغو برنامه سمینارهای نمایشنامه نویسی ذکر چند نکته لازم است. گرچه تمایلی نداشتیم مسائل داخلی را در فضای عمومی شرح دهیم اما به علت انتشار عمومی اطلاعیه انجمن نمایشنامه نویسان، به ناچار شرح مربوطه را منتشر می کنیم:

1- در ساعت 8 شبِ روز دوشنبه 26 اردیبهشت نامه ای با تاریخ 25 اردیبهشت ماه با امضای آقای ایرج راد و سربرگ و مهر خانه تئاتر به وسیله واتس اپ به دبیرخانه خانه هنرمندان ایران رسید که حاوی درخواست مساعدت درباره نامه ای بود که انجمن نمایشنامه نویسان به آقای راد نوشته بودند. در این نامه تقاضای برگزاری یک سمینار سه روزه (از 28 تا 30 اردی بهشت) مطرح شده بود. درواقع درخواست، تنها کمتر از 48 ساعت تا برگزاری برنامه داده شد.

2- نامه انجمن که به ضمیمه نامه آقای راد، برای خانه در واتس اپ ارسال شد، نامه ای بدون تاریخ، شماره و سربرگ بود، با امضای آقای آرام محضری از طرف رییس انجمن آقای حمیدرضا نعیمی.

3- به رغم زمان نامناسب ارسال نامه و فاصله بسیار کم آن با زمان برگزاری(کمتر 48 ساعت)، به احترام آقای راد و خانه تئاتر، همان شب محتوای نامه به اطلاع آقای نوربخش سرپرست خانه هنرمندان ایران رسید تا تصمیم لازم اتخاذ گردد.

4- سرپرست محترم خانه همان شب، شرحات لازم را درباره ضیق وقت و طی نشدن مراحل لازم که منجر به انجام نشدن برنامه سمینارها خواهد شد را به صورت تلفنی به آقای راد اطلاع دادند. اما متاسفانه دوستان انجمن در اقدامی عجیب، ظهر روز سه شنبه خبر برگزاری و پوستر برنامه ها را به طور عمومی منتشر کردند که اقدامی غیرحرفه ای و غیرعادی به شمار می آید.

5- روال عادی برگزاری برنامه ها در خانه هنرمندان، درخواست برگزارکننده در فاصله زمانی حداقل یک هفته پیش از برگزاری، دستور موافق مدیرعامل، توافقات مقدماتی در صورت خالی بودن محل اجرا، عقد قرارداد و سپس انجام مقدمات و مراحل مختلف هماهنگی و اجراست.

به علت طی نشدن روال معمول و نبود قرارداد فی مابین، آماده نبودن شرایط لازم برای برگزاری یک رویداد سه روزه و نبود فرصت هماهنگی به علت اقدام دیر هنگام برگزارکنندگان، به رغم تمایل خانه هنرمندان امکان برگزاری این برنامه در این تاریخ وجود نداشت. از این رو گزاره هایی چون انصراف خانه هنرمندان از میزبانی و در آخرین لحظات بنابر صلاحدید سرپرست خانه هنرمندان که در اطلاعیه انجمن نمایشنامه نویسان ذکر شده، از اساس صحت ندارد.

ضمن آنکه به شهادتِ پوستر منتشر شده، اصولا بزرگداشت جناب استاد بیضایی، از ابتدا نیز قرار بود در سالن جوانمرد خانه تئاتر برگزار گردد نه در خانه هنرمندان ایران.

6-بی شک خانه هنرمندان ایران همانند همواره با آغوش باز آماده همراهی با تمامی انجمن ها و خانه های هنری و هنرمندان عزیز خواهد بود و کماکان از رفتارهای حرفه ای، شفاف و صادقانه استقبال می نماید.

منبع: فرارو
انتشار: 13 تیر 1401 بروزرسانی: 13 تیر 1401 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 1253

به "شرح خانه هنرمندان ایران درباره لغو یک برنامه تئاتری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح خانه هنرمندان ایران درباره لغو یک برنامه تئاتری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید