ترکیه سفیران اتحادیه اروپا، ایتالیا و آلمان را احضار کرد

به گزارش مجله فان پی سی، وزارت خارجه آمریکا سفیران اتحادیه اروپا، ایتالیا و آلمان را در مورد کوشش برای تفتیش کشتی ترکیه ای احضار کرد.

ترکیه سفیران اتحادیه اروپا، ایتالیا و آلمان را احضار کرد

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا ارزان از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه ترکیه امروز، دوشنبه سفیران اتحادیه اروپا، ایتالیا و آلمان را به دلیل کوشش برای تفتیش کشتی ترکیه در مدیترانه احضار کرد.

در بیانیه وزارت خارجه ترکیه آمده است، یادداشت های اعتراضی ترکیه تقدیم سفیران ایتالیا، اتحادیه اروپا و آلمان شد.

فواد اوکتای، معاون رئیس جمهور ترکیه با انتشار بیانیه ای در حساب رسمی خود در توئیتر اقدام مغایر با حقوق بین الملل توسط نیروهای نظامی عملیات ایرینی اتحادیه اروپا در متوقف کردن و بازرسی یک کشتی تجاری ترکیه حامل بار به مقصد لیبی در مدیترانه شرقی، را محکوم کرد.

در متن بیانیه اوکتای آمده است: مغرضانه بودن عملیات ایرینی که توسط اتحادیه بدون رایزنی شروع شده است، با آخرین عملیات خود بار دیگر ثابت شد. در چارچوب این عملیات بحث برانگیز که حمایت های تسلیحاتی از حفتر کودتاگر را بازرسی نکرده و بالعکس به دنبال مجازات دولت مشروع لیبی است، این مداخله غیرقانونی در قبال کشتی باری مان توسط ناوجنگی آلمانی را محکوم می کنیم.

امروز حامی آکسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه نیز در بیانیه ای ضمن ابراز تاسف از بازرسی یک کشتی ترکیه توسط نیروهای نظامی عملیات ایرینی اتحادیه اروپا در دریای مدیترانه گفت: این اقدام بدون جلب رضایت ترکیه انجام شده است.

وی شروع عملیات ایرینی توسط اتحادیه اروپا بدون رایزنی با دولت قانونی لیبی، ترکیه و ناتو را بحث برانگیر دانست و گفت: اعمال استاندار دوگانه به کشتی های تجاری ترکیه که به سمت لیبی حرکت می نمایند به هیچ وجه قابل قبول نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 452

به "ترکیه سفیران اتحادیه اروپا، ایتالیا و آلمان را احضار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه سفیران اتحادیه اروپا، ایتالیا و آلمان را احضار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید