آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا داده های مردم را از دلالان می خرد

به گزارش مجله فان پی سی، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیویورک تایمز، آژانس مذکور می تواند با کسب مجوز دادگاه برای دریافت داده های کاربری شهروندان آمریکا در فضای مجازی از شرکت های فناوری اقدام کند. اما به جای این کار به سراغ دلالان داده می رود و داده هایی را که آنها از شرکت های سازنده اپلیکیشن های مختلف به دست آورده اند، خریداری و از این طریق از مردم جاسوسی می نماید.

آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا داده های مردم را از دلالان می خرد

آژانس یادشده به خصوص به جمع آوری اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی و جغرافیایی کاربران علاقه زیادی دارد. در شرایطی که بر اساس قوانین داخلی آمریکا هرگونه جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران بدون صدور حکم قضائی غیرقانونی است، تا به حال بارها اخباری در خصوص تخلف سازمان ها و نهادهای اطلاعاتی ایالات متحده از این قوانین منتشر شده است.

نکته جالب توجه این است که وظیفه اصلی آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا جمع آوری اطلاعات از اهداف و توانایی های نظامی دولت های خارجی است تا توانایی دفاعی داخلی آمریکا را افزایش دهد. لذا جمع آوری اطلاعات خصوصی شهروندان آمریکایی ارتباط چندانی با وظایف تعریف شده آن نیز ندارد.

این آژانس اطلاعات خصوصی مردم آمریکا را در یک پایگاه داده جداگانه نگهداری می نماید که دسترسی به آن مستلزم دریافت مجوزی خاص است. دسترسی به این داده ها در طول دو سال و نیم اخیر 5 بار رخ داده است.

در نوامبر گذشته معین شد ستاد فرماندهی عملیات ویژه ایالات متحده آمریکا، اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی مسلمانان را به وسیله یک اپلیکیشن اعلام وقت نماز به نام مسلم پرو خریداری نموده است.

وزارت امنیت داخلی آمریکا نیز بارها به علت جمع آوری اطلاعات مربوط به موقعیت جغرافیایی کاربران گوشی های هوشمند و به خصوص مهاجران مورد انتقاد قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 628

به "آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا داده های مردم را از دلالان می خرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا داده های مردم را از دلالان می خرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید