چرا شنا کردن در تمیزترین دریاچه کره زمین ممنوع است؟

به گزارش مجله فان پی سی، دریاچه ای روی زمین با آب شفاف، تازه و خالص وجود دارد که در جزیره ای جنوبی در نیوزیلند واقع شده و Rotomayrevenua یا دریاچه آب آرام نامیده می شود. اما در اینجا یک واقعیت جالب وجود دارد: شنا در این مخزن ممنوع است. مسئولین از چه می ترسند؟

چرا شنا کردن در تمیزترین دریاچه کره زمین ممنوع است؟

اگر در بقیه قاره ها، در کشور ها و استان ها، بسیاری از مردم، به عبارت ساده، منابع طبیعی را نابود می کنند، در نیوزیلند آن ها با تمام مسئولیت به این موضوع رسیدند. در اطراف دریاچه جنگلی کاملاً بکر و دست نخورده وجود دارد که حتی در این جنگل، همه نمی توانند پا بگذارند.

این دریاچه در ارتفاع 1200 متری سطح دریا در کوهستان واقع شده است. آب موجود در آن کاملاً شفاف است، اما حتی لمس آن ممنوع است. به نظر می رسد که هیچ چیز خطرناکی در این دریاچه وجود ندارد و ممنوعیت شنا فقط به منظور محافظت از طبیعت است. اگر گردشگران دسته جمعی در اینجا شروع به استراحت کنند، پس از یک ماه عملا چیزی از زیبایی طبیعی باقی نخواهد ماند.

دولت این کشور تعداد گردشگران را که از این مکان بازدید می کنند، محدود کرده است - بیش از 1000 نفر سالانه پذیرش نمی کنند. روی دریاچه، دوربین های فیلمبرداری و حسگر های حرکتی در همه جای محیط وجود دارد. در صورت نقض این ممنوعیت، باید مبلغ زیادی جریمه پرداخت کنید و ورود مجدد به کشور برای متخلف بسته خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران

منبع: گردشبان
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 886

به "چرا شنا کردن در تمیزترین دریاچه کره زمین ممنوع است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا شنا کردن در تمیزترین دریاچه کره زمین ممنوع است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید