هوای پایتخت ناسالم شد

به گزارش مجله فان پی سی، تهران (پانا) - کیفیت هوای تهران اکنون در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است اما پیش بینی می گردد که با وزش باد شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم گردد.

هوای پایتخت ناسالم شد

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بر اساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوا طی صبح امروز (28 دی) به دلیل عدم وزش باد موثر افزایش غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق شده دور از انتظار نیست. از این رو کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.

افزایش تدریجی تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد نمود و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق تهران پیش بینی می گردد اما با افزایش ترافیک در اواخر وقت امروز بر غلظت ذرات معلق افزوده می گردد. با این وجود پیش بینی می گردد که به دلیل حاکمیت ناپایداری جوی و وزش باد موثر، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار گیرد.

بر این اساس تداوم شرایط جوی ناپایدار تا صبح فردا (29 دی) سبب می گردد که با وجود افزایش تردد خودروها، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط قابل قبول قرار گیرد. این شرایط مساعد جوی طی روز نیز ادامه دارد بنابراین در اواخر وقت فردا با وزش باد موثر شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق برقرار می گردد.

کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 88 در شرایط قابل قبول قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون با شاخص میانگین 108 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 613

به "هوای پایتخت ناسالم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای پایتخت ناسالم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید