همتی درباره سرنوشت وام 75 هزار میلیارد تومانی توضیح داد

به گزارش مجله فان پی سی، خبرنگاران: رییس کل بانک مرکزی درباره سابقه برخی عملکرد ها در گذشته در خصوص سرنوشت وام 75 هزار میلیارد تومانی توضیحاتی ارائه کرد.

همتی درباره سرنوشت وام 75 هزار میلیارد تومانی توضیح داد

به گزارش مجله فان پی سی به نقل از میزان، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در صفحه شخصی خود نوشت: این روز ها عطف به سابقه برخی عملکرد ها در گذشته در خصوص سرنوشت وام 75 هزار میلیارد تومانی ابراز نگرانی می شود و بر مراقبت بیشتر جهت صرف آن در امور مولد تاکید می شود.

در این خصوص چند نکته را اعلام می کنم: 1- ثلث این مبلغ مستقیما به حساب خانوار های یارانه بگیر خواهد رفت و در شرایطی که مردم نیازمند به خرید بوده و فروشندگان کالا و خدمات نیازمند به فروش هستند کمکی خواهد بود به راه افتادن چرخه اقتصاد؛ لذا نگرانی از انحراف آن، بی مورد است.

2-بقیه مبلغ وام تخصیصی عمدتا به واحد های کوچک و متوسط تولید کالا و خدمات با اشتغال زیر 50 نفر که نیروی کار خود را به تشخیص وزارت کار حفظ کرده اند پرداخت خواهد شد؛ بنابراین هدف این طرح تضمین تداوم فعالیت و عرضه کالا و خدمات توسط واحد های دارای شاغل و به تبع آن مولد است؛ لذا برای شفافیت بیشتر اسامی واحد ها و مبلغ وام گیرندگان این وام ها در سایت بانک مرکزی اعلام خواهد شد.

3- همانگونه که قبلا اعلام کردم دولت و بانک مرکزی از طریق این دو اقدام به دنبال تداوم عرضه از یک طرف و تحریک تقاضا از طرف دیگر و برگرداندن اقتصاد به ریل حرکت هستند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 152

به "همتی درباره سرنوشت وام 75 هزار میلیارد تومانی توضیح داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همتی درباره سرنوشت وام 75 هزار میلیارد تومانی توضیح داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید