هشدار پزشکی برای کسانی که صدای قلبشان را می شنوند

به گزارش مجله فان پی سی، فارس/ متخصص قلب و عروق گفت: تپش قلب می تواند ناگهانی باشد؛ در برخی مواقع فرد از هوش می رود و سرگیجه و سیاهی چشم دارد و صدای قلب را می شنود؛ در این حالتها بیمار باید به پزشک مراجعه کند تا دلیل این تپش مشخص شود.

هشدار پزشکی برای کسانی که صدای قلبشان را می شنوند

هاشم سزاوار، متخصص قلب و عروق درباره آنژین صدری، گفت: در این عارضه فرد در حال راه رفتن درد قفسه سینه و درد در سر دل دارد که به دستها هم منتشر می شود. اگر این دردها بیش از 15 تا 20 دقیقه طول بکشد باید به سکته قلبی هم فکر کرد.

این متخصص قلب و عروق با بیان اینکه برخی دردها نقطه ای و لحظه ای هستند، اعلام کرد: این دردها مدت های مدیدی با انسان بوده و اصولا بیماری قلبی نیستند و با غذا خوردن تشدید می شوند؛ اما دردهای سکته قلبی در حین استراحت و دردهای آنژین صدری در هنگام فعالیت رخ می دهد.

سزوار درباره اقدامات پیشگیرانه، گفت: عواملی به نام عوامل خطر هستند که باید به آنها بیشتر توجه کرد.بیماری های قلبی معمولا بالای 40 سال اتفاق می افتد و در مردان بیشتر است.

وی تأکید کرد:استفاده از دخانیات مثل سیگار و قلیان، فشار خون بالا، قند، چربی خون بالا، کم تحرکی، وزن بالا، سابقه فامیلی و استرس، باعث افزایش ابتلا به بیماری های قلبی می شود و باید از آنها دوری کرد.

این متخصص قلب درباره دلایل تپش قلب،گفت: این تپش می تواند ناگهانی باشد. در برخی مواقع قلب در یک دقیقه حدود 150 تا 200 مرتبه می تپد؛در برخی مواقع فرد از هوش می رود و سرگیجه و سیاهی چشم دارد.

سزاوار اضافه کرد: در برخی مواقع صدای قلبمان را می شنویم؛ به هر ترتیب بیمار باید به پزشک مراجعه کند تا با دریافت شرح حال و نوار قلب دلیل این تپش تعیین شده و برای آن داروی لازم تجویز شود.

منبع: همگردی
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 528

به "هشدار پزشکی برای کسانی که صدای قلبشان را می شنوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار پزشکی برای کسانی که صدای قلبشان را می شنوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید