مقاله: ترکیبات محصولات مراقبتی پوست خود را بشناسید

به گزارش مجله فان پی سی، افراد می توانند با در نظر دریافت عوارض و درمان هر محصول، تعدادی از آنها را به صورت هم زمان به کار ببرند. ولی به طور کلی عامل موفقیت این است که محصولاتی انتخاب شوند که مکانسیم متفاوتی دارند تا بتوانید به یک هدف واحد برسید. برای مثال مصرف یک آنتی بیوتیک موضعی برای کاهش التهاب و از بین بردن باکتری های عامل ایجاد جوش صورت، در کنار استفاده از محصول حاوی رتینوئید برای لایه برداری پوست و کاهش تعرق پوست ترکیب حیرت انگیزی است که می تواند به درمان ایمنی برای جوش یاری کند. زمانی که از رتینوئیدها و محصولات پایه اسیدی استفاده می کنید، استفاده از مرطوب نماینده شب را نباید فراموش کنید تا پوستی صاف و سالم داشته باشید و احتمال تحریک پوست را نیز کاهش دهید.

مقاله: ترکیبات محصولات مراقبتی پوست خود را بشناسید

بسیاری از افراد سعی می نمایند استفاده از ویتامین را در برنامه مراقبتی پوست خود قرار دهند. آیا استفاده از این ماده مفید می تواند مضر هم باشد؟ باید گفت زمانی که ویتامین ث و هیدروکسی اسید را با هم به کار ببرید، جواب متأسفانه بله است. ویتامین ث یک ماده شیمیایی است که به محیط اسیدی احتیاج دارد تا ماندگار باشد و به راحتی به حالت غیر فعال در می آید. پیشنهاد می شود ویتامین ث را به طور هم زمان با رتینول، آلفا هیدروکسی اسید و بتا هیدروکسی اسید هم استفاده نکنید چرت که فرمولاسیون خاص آنها با یکدیگر سازگار نیستند.

بنزویل پر اکسید برای درمان هر گونه آسیب پوستی و سالیسیلیک اسید برای تمیز کردن منافذ و بستن آنها و به طور کلی به عنوان لایه بردار کاربرد دارند. مصرف هم زمان این دو ترکیب باعث درمان و از بین بردن جوش صورت می شود. برای تمیز کردن پوست صورت از محصولی بهره ببرید که حاوی این دو ماده باشد.

منبع مقاله: ترکیبات محصولات مراقبتی پوست خود را بشناسید

انتشار: 24 آبان 1400 بروزرسانی: 24 آبان 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 1033

به "مقاله: ترکیبات محصولات مراقبتی پوست خود را بشناسید" امتیاز دهید

1 کاربر به "مقاله: ترکیبات محصولات مراقبتی پوست خود را بشناسید" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: ترکیبات محصولات مراقبتی پوست خود را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید