برنامه ایلان ماسک برای پایه ریزی اقتصاد مریخ بر مبنای رمزارزها

به گزارش مجله فان پی سی، پروژه مستعمره سازی مریخ یا همان اسکان بشر در مریخ سال ها است با جدیت دنبال می گردد.

برنامه ایلان ماسک برای پایه ریزی اقتصاد مریخ بر مبنای رمزارزها

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیاتو، ایلان ماسک مدیر عامل اسپیس ایکس میخواهد اوایل سال 2024 اولین انسان را به سیاره سرخ بفرستد تا رویای خود برای مسکونی سازی مریخ را به واقعیت تبدیل کند. وی حالا از پایه گذاری اقتصاد مریخ بر ارزهای دیجیتال سخن به میان آورده است.

ایلان ماسک که حالا لقب دومین فرد ثروتمند جهان را یدک می کشد، در صفحه توییترش در پاسخ به توییت لکس فریدمن، از محققان هوش مصنوعی تاکید نمود که آینده اقتصاد مریخ بر پایه ارزهای دیجیتال بنا نهاده خواهد شد.دوج کوین و مارس کوین از بالاترین شانس برای استفاده به عنوان رمزارز رایج در مریخ برخوردار هستند.

مارس کوین (Marscoin) پس از عرضه در سال 2014 سوار بر موج محبوبیت رمزارزها در اواخر 2017 رونقی نسبی پیدا کرد اما پس از آن به حاشیه رفت و نتوانست جای خود را به خوبی در بازار باز کند. کاندید دیگر هم دوج کوین است که پس از آنکه ایلان ماسک بیوی توییتر خود را به مدیرعامل سابق دوج کوین تغییر داده و درباره آن توییت کرد، شاهد رشد 30 درصدی بود.

ماسک جدای از تمام عناوینی که حالا یدک می کشد، هم بنیانگذار پی پل هم است. این سرویس اقتصادی نیز مدتی قبل به رمزارزها روی خوش نشان داده وامکان خرید، فروش و داد و ستد با آن را برای میلیون ها کاربرش فراهم کرد.

پروژه مستعمره سازی مریخ یا همان اسکان بشر در مریخ سال ها است با جدیت دنبال می گردد. شاید مریخ مقصد بعدی انسان ها باشد، با این حال هنوز سوالات بی شماری درباره آن وجود دارد که یکی از آن ها، احتمال زندگی در این سیاره سرخ است. پیش از اینکه انسان بتواند به این سیاره سرخ سفر کند، چندین ماموریت توسط کاوشگرها و ربات ها صورت می گیرد که شاید بتوانند پاسخ سوالات را برای همه روشن کند.

با جود تمام تردیدهایی که در این زمینه وجود دارد، ماسک میخواهد تا سال 2050 حدود یک میلیون نفر را در مریخ ساکن کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 587

به "برنامه ایلان ماسک برای پایه ریزی اقتصاد مریخ بر مبنای رمزارزها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ایلان ماسک برای پایه ریزی اقتصاد مریخ بر مبنای رمزارزها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید