ارائه چه مدارکی شانس دریافت ویزای کانادا را بیشتر می نماید؟

به گزارش مجله فان پی سی، ارائه چه مدارکی شانس دریافت ویزای کانادا را بیشتر می نماید؟ اگر متقاضی ویزای کانادا هستید احتمالا این سوال ذهن شما را به خود درگیر نموده است. با اینکه مدارک ویزا از طرف سفارت کانادا معین و معین شده است اما ارائه بعضی از مدارک اهمیت بیشتری داشته و احتمال دریافت ویزا را بیشتر می نماید.

ارائه چه مدارکی شانس دریافت ویزای کانادا را بیشتر می نماید؟

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات شرایط گرفتن ویزای دانشجویی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

اقناع افسر سفارت در راستای اینکه شما قصد اقامت دائم در کانادا را ندارید تاثیر بسیار زیادی در دارد. این کار با ارائه مدارک محکم و معتبر امکان پذیر است. در این مطلب می خواهیم درباره این موضوع صحبت نموده و به شما بگوییم کدام مدارک هستند که می توانند در این زمینه نقش مثبت داشته باشند.

مدارکی که شانس دریافت ویزای کانادا را بیشتر می نمایند

.

ارائه گواهی اشتغال به کار و مدارک شغلی معتبر

درابتدای مطلب گفتیم که ارائه دادن مدرکی مبنی بر اینکه شما قصد اقامت دائم در کانادا را نداشته و پس از اتمام تاریخ ویزا، خاک کانادا را ترک می کنید در مثبت بودن جواب ویزا بسیار موثر است.

ارائه گواهی اشتغال به کار یا داشتن مدرک شغلی یکی از مهم ترین عواملی است که ثابت می نماید شما دارای یک شغل ثابت در کشور خود هستید. پس اگر کارمند هستید معرفی نامه خود را به زبان انگلیسی ارائه دهید و اگر صاحب کسب و کار هستید مجوزهای کاری خود را به صورت ترجمه شده همراه با سایر مدارک در وبسایت بارگذاری کنید.

در ادامه لیستی از مدارک ارائه شده در هر زمینه شغلی را بیان می کنیم.

  • کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ آغاز به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر، مدت زمان معین شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر، ترجمه حکم کارگزینی.
  • کارفرمایان: ترجمه آگهی تأسیس، آگهی تغییرات و آگهی تصمیمات شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی 2 ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانکی شرکت و ریز پرینت 4 ماه آخر به لاتین
  • تجار: ترجمه کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه
  • پزشکان: ترجمه پروانه دائم طبابت، کارت نظام پزشکی، ترجمه پروانه مطب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه.
  • مهندسان: ترجمه نظام مهندسی یا جواز ساخت
  • کارخانه داران و صاحبان مشاغل آزاد: ترجمه پروانه بهره داری، ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه.
  • بازنشستگان: ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق، ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه گردد)

ارائه اسناد ملکی

سند ملکی جز مدارکی ست که احتمال دریافت ویزای کانادا را تا حد زیادی بالا می برد. چرا که شما با ارائه اسناد نشان می دهید در کشور خود دارای ملک و املاک هستید و قصد اقامت دائم در کانادا را ندارید. بدین ترتیب تمامی اسناد خود از قبیل خانه، زمین، ماشین، باغ (هر یک را که دارید) پس از ترجمه، همراه با سایر مدارک اسکن نموده و در وبسایت سفارت بارگذاری کنید.

دقت داشته باشید که اسناد از طرف سفارت کانادا استعلام می شوند، پس از ارائه اسناد غیرواقعی جدا خودداری گردد. چرا که این کار باعث رد شدن جواب ویزای شما از طرف افسر سفارت خواهد شد.

داشتن وابستگی عاطفی در ایران

بخشی از تکمیل فرم ویزای کانادا مربوط به اطلات خانوادگی است. این بخش را به طور کامل، دقیق و صحیح پر کنید. اطلاعات این قسمت نشان می دهد که شما به عنوان متقاضی دارای اقوام نزدیک و وابستگی عاطفی در ایران بوده و قصد اقامت دائم در کانادا را ندارید. (این بخش برای متقاضیان ویزای توریستی و کسانی که دعوت نامه ندارند بسیار حائز اهمیت می باشد)

اگر به صورت خانوادگی جهت دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام نموده اید داشتن اسناد ملکی و شغلی معتبر به اضافه مانده حساب بالا می تواند احتمال دریافت ویزا را برایتان بیشتر کند.

مانده حساب و تراکنش های بانکی بالا

موجودی حساب و تراکنش های بانکی از مدارک بسیار مهم و معتبر در زمینه دریافت ویزای کانادا هستند.

شما می خواهید به کشوری سفر کنید که در تمام زمینه ها بسیار قانونمند عمل می نماید، پس دانستن این موضوع که از پس هزینه های سفر خود برآمده و این هزینه ها از کجا تامین می شوند برای سفارت اهمیت دارد.

در اینجا مجددا بحث مدارک شغلی را مطرح می کنیم. میزان درآمدی را که در فرم ویزای کانادا اعلام می کنید باید با مدارک شغلی و حساب بانکی شما مطابقت داشته باشد. چنانچه در میزان درآمد (مبلغ حساب بانکی) و شغلتان مغایرتی دیده گردد نشان از عدم صداقت شما داشته و در نتیجه نهایی ویزا تاثیر منفی خواهد گذاشت.

نکته آخر در این زمینه اینکه مانده حساب بانکی و تراکنش های شما باید نشان دهد که می توانید از پس هزینه های سفر به کانادا مانند ، رزرو هتل و …. را تامین کنید.

داشتن سابقه سفر

سابقه سفر به معنای مسافرت به کشورهای مختلف به ویژه مقاصدی ست که دارای ویزای معتبر هستند. این مسئله جز مدارک لازم برای سفارت کانادا نیست اما داشتن آن می تواند تاثیر بسیار مثبت در نتیجه نهایی درخواست ویزای کانادا داشته باشد.

سابقه سفر به کشورهای دارای ویزای معتبر مانند کشورهای اروپایی که احتیاج به دریافت ویزای شینگن دارند، انگلستان، ژاپن، امارات (دبی) و … نشان می دهد که شما فردی هستید قانون مند که پس از خاتمه اعتبار ویزا مجددا به کشور خود برمی گشت.

مجددا تاکید می کنیم که داشتن سابقه سفر از مدارک ضروری برای دریافت ویزای کانادا نیست اما پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام برای ویزا به چندین کشورهای اروپایی و … سفر داشته باشید.

معین بودن محل اقامت در کشور کانادا

آخرین مدرکی که می تواند شانس دریافت ویزای کانادا را بیشتر کند معین بودن محل اقامت در این کشور است. اگر دارای دعوت نامه از طرف دوستان یا اقوام خود هستید و می خواهید در منزل آن ها اقامت داشته باشید به تبع آدرس و سایر مدارک لازم را در بخش دعوت نامه تکمیل نموده اید. درغیراینصورت پیشنهاد می کمنیم یک برنامه سفر دقیق همراه با برگه های رزرو هتل و … را ترجمه نموده و همراه با سایر مدارک در وبسایت سفارت بارگذاری کنید.

در خاتمه لازم به یادآوری است که تمام موارد ذکر شده فقط و فقط احتمال دریافت ویزای کانادا را بیشتر نموده و ارائه آن ها تضمینی جهت دریافت صدرصدی ویزا نمی باشد. چرا که در نهایت این افسر سفارت است که درباره نتیجه ویزای شما تصمیم می گیرد.

بیشتر بخوانید …

جواب ویزای کانادا چند روز بعد از انگشت نگاری معین می گردد؟

منبع: ستاره ونک
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 480

به "ارائه چه مدارکی شانس دریافت ویزای کانادا را بیشتر می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه چه مدارکی شانس دریافت ویزای کانادا را بیشتر می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید