کاهش قیمت بلیت هواپیما از فردا

به گزارش مجله فان پی سی، در حالی که قرار است قیمت بلیت هواپیما از دوشنبه 1 آذر کاهش یابد، اما هنوز خبری از اعمال مصوبه شورای عالی هواپیمایی کشوری در قیمت بلیت های در حال فروش نیست.

کاهش قیمت بلیت هواپیما از فردا

مهر: ستاد ملی مقابله با کرونا در نشست 9 آبان محدودیت پذیرش مسافر در پروازهای داخلی تا 60 درصد ظرفیت هواپیما را لغو کرد.

این در حالی است که از زمان ایجاد محدودیت برای مسافرگیری در پروازهای داخلی، در حالی که ایرلاین ها تا 30 درصد اقدام به گران کردن بلیت ها نموده بودند، اما شورای عالی هواپیمایی کشوری از موافقت خود با افزایش نرخ بلیت پروازها تا سقف 10 درصد نسبت به نرخ نامه خرداد سال گذشته و اعمال این افزایش از ابتدای آذر 1399 اطلاع داد؛ این در حالی است که در خرداد سال گذشته نیز نرخ بلیت پروازهای داخلی افزایش 20 درصدی نسبت به بهمن 1398 داشته است.

حال به نظر می رسد با توجه به برداشته شدن این محدودیت، ایرلاین ها موظف به برگرداندن قیمت بلیت پروازهای داخلی به نرخ های پیش از کرونا باشند. هر چند که هنوز از مقدار کاهش قیمت ها خبری منتشر نشده است.

وزیر راه: قیمت بلیت پروازهای داخلی باید کاهش یابد

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی یکشنبه 23 آبان در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رؤسای نو و قدیم سازمان هواپیمایی کشوری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جمهوری اسلامی در پی برطرف تحریم ها است، درباره قیمت بلیت هواپیما گفت: فردا (24 آبان) جلسه ای با ایرلاین ها داریم تا کاهش قیمت بلیت اجرایی شود.

شورای عالی هواپیمایی کشوری نیز در جلسه 25 آبان سال جاری در نشستی ایرلاین ها را موظف به کاهش قیمت بلیت پروازهای داخلی از اول آذر کرد.

معاون وزیر راه: هنوز مقدار کاهش قیمت بلیت مشخص نیست

محمد محمدی بخش معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در پایان جلسه 25 آبان شورای عالی هواپیمایی کشوری گفت: با توجه به تصمیم اتخاذ شده در شورای عالی هواپیمایی و موضوعاتی نظیر برطرف محدودیت 60 درصدی ظرفیت پذیرش پرواز و افزایش ظرفیت پروازها و با توجه به استدلال های مطرح شده به وسیله سازمان هواپیمایی کشوری، نماینده شرکت های هواپیمایی و سایر اعضای شورا، توافق بر این شد که از اول آذر نرخ بلیت هواپیما با مقداری که متعاقباً اعلام خواهد شد، کاهش یابد.

فعلاً خبری از اعمال کاهش قیمت ها در فروش بلیت نیست!

در حالی شورای عالی هواپیمایی کشوری مصوبه کاهش قیمت بلیت پروازهای داخلی را به تصویب رسانده که ایرلاین ها همچنان در حال فروش بلیت پروازهای داخلی از اول آذر به بعد، با قیمت های نجومی هستند.

به عنوان مثال بلیت تهران-مشهد برای روز 2 آذر از 880 هزار تومان تا 1 میلیون و 78 هزار تومان فروخته می شود.

برای راستا اکونومی تهران-شیراز 2 آذر نیز از 670 تا 942 هزار تومان قیمت ها در حال عرضه است. تهران-اهواز نیز از 696 تا 929 هزار تومان در حال عرضه است.

مقام مسئول صنعت هوایی: فردا نرخنامه نو پروازهای داخلی اعلام می شود

یک منبع مطلع در صنعت هوانوردی مطرح نمود: قرار است از پس فردا دوشنبه 1 آذر قیمت بلیت پروازهای داخلی کاهش یابد.

وی اضافه نمود: این موضوع، مصوب شورای عالی هواپیمایی کشوری است و فردا یکشنبه 30 آبان مقدار کاهش قیمت ها اعلام شود.

به گفته این منبع مطلع، فردا 30 آبان فهرست نو قیمت پروازهای داخلی اعلام خواهد شد.

وی گفت: هنوز مقدار کاهشی شدن قیمت ها مشخص نیست و امروز در جلساتی که با ایرلاین ها داشته ایم، درباره رقم کاهش قیمت ها چالش هایی داشتیم.

این منبع مطلع یادآور شد: به طور کلی در شورای عالی هواپیمایی، کاهشی شدن نرخ بلیت پروازهای داخلی نسبت به شرایط فعلی به تصویب رسید که با دستور وزیر راه و شهرسازی بود.

وی تأکید کرد: هنوز رقمی که قرار است کاهش یابد مشخص نیست که 30 آبان مشخص شده و از 1 آذر هم این کاهش قیمت ها در بلیت ها خود را مشخص خواهد نمود.

این مقام مسئول در صنعت هوانوردی توضیح داد: در نشست شورای عالی هواپیمایی در مورد درصد کاهش تصمیم گیری نشده و قرار است هر راستا به صورت جداگانه مورد آنالیز قرار گیرد و این نرخ ها اعلام می شود.

وی بیان نمود: در جلسه شورای عالی هواپیمایی کشوری که در سطوح مدیریتی این صنعت بود، درباره قیمت تمام شده هر ساعت-جایگاه هم بحث هایی صورت گرفت. آخر وقت امروز شنبه 29 آبان یا اول وقت فردا 30 آبان قیمت های نو اعلام می شود.

مابه التفاوت قیمت های نو با قیمت فعلی برای بلیت های فروخته شده به مسافران برمی شود؟

هنوز مشخص نیست آیا در صورت اعلام نرخنامه نو پروازهای داخلی، مابه التفاوت قیمت های نو با قیمت هایی که در حال حاضر از سوی ایرلاین ها به فروش می رسد، به مسافران برگردانده خواهد شد یا خیر؟

به خصوص که در حال حاضر در بیشتر پروازها طی چند روز آینده، ایرلاین ها در حال فروش جایگاه های پروازی با حداکثر ظرفیت هستند و خبری از محدودیت در فروش بلیت نیست؛ اما از نظر قیمتی همچنان بلیت ها با نرخ های دوره اعمال محدودیت در پذیرش مسافر عرضه می شود.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 6 دی 1400 بروزرسانی: 6 دی 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 1077

به "کاهش قیمت بلیت هواپیما از فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش قیمت بلیت هواپیما از فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید