چتر حمایتی خانه مطبوعات باید شامل همه اصحاب رسانه باشد

به گزارش مجله فان پی سی، خبرنگاران/خراسان رضوی معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: خانه مطبوعات باید خانه همه اصحاب رسانه باشد و چتر حمایتی آن شامل همه اعضا گردد چون می تواند تاثیرگذار و پر قدرت در عرصه های مختلف ظاهر شده و مطالبات اهالی رسانه و مردم را پیگیری کند.

چتر حمایتی خانه مطبوعات باید شامل همه اصحاب رسانه باشد

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

بر اساس گزارش روابط عمومی خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی نخستین نشست ستاد گرامیداشت روز خبرنگار سال 99 و آیین تغییر و تحول در خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی همراه با برنامه ریزی برای برگزاری مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در امسال در مجتمع فرهنگی هنری امام رضا(ع) مشهد با حضور معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیران سابق و فعلی خانه و نیز تعدادی از اعضای هیئت مدیره و بازرس خانه مطبوعات برگزار گردید و در این نشست صمیمانه بعضی پیشنهادها برای برگزاری شایسته برنامه های روز خبرنگار در امسال با توجه به شرایط خاص شیوع کرونا و محدودیت ها، طرح و مورد بحث و گفتگو قرارگرفت.

افشین تحفه گر، معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، در این آیین با تقدیر از حسینعلی آریانی مدیر سابق خانه مطبوعات و رسانه های استان به خاطر توفیقات توام با صبر و کوشش، اظهار کرد: هیات مدیره جدید به سبب محدودیت ها و شرایط اقتصادی کشور و همچنین وجود بحران کرونا دوره سختی را پیش رو دارد و بسیاری از مطبوعات و رسانه ها دچار مشکل هستند.

وی اضافه کرد: مجموعه هیات مدیره خانه مطبوعات در دوره جدید با مشروعیت بالا توسط جامعه مخاطبان انتخاب شد و مشارکت 81 درصدی اعضا در این انتخابات پرشور، وظیفه سنگینی را بر عهده اعضا گذاشته که باید این سرمایه اعتماد را قدر دانست.

تحفه گر با اشاره به همدلی و همگرایی موجود در مجموعه های رسانه ای استان در دوره اخیر، گفت: مکان خانه مطبوعات برای همیشه در مجتمع امام رضا(ع) در بوستان ملت مستقر هست، اما باید کوشش کرد تا مکان متناسب بهتری در شان خانه مطبوعات فراهم گردد.

وی اولویت نخست این خانه در شرایط فعلی را پیش بینی مکان متناسب دانست و برای اعضای جدید هیات مدیره آرزوی توفیق کرد.

محسن سمیع، رئیس اداره مطبوعات و تبلیغات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این نشست با اشاره به فعالیت چشم گیر بعضی مطبوعات در شهرستان های خراسان رضوی خواهان توجه بیشتر به ظرفیت شهرستان ها و نیر سرپرستی های روزنامه ها در خانه مطبوعات شد.

حسینعلی آریانی، مدیر سابق خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی، نیز در قسمتی از این نشست با اشاره به بعضی مسائل، از همراهی نکردن مسئولان ارشد استان در پیشبرد برنامه ها و امور خانه انتقاد کرد.

وی فعالیت خانه مطبوعات و رسانه ها را مبتنی بر کار تیمی دانست و اضافه کرد: متاسفانه درآمدزایی مشخصی برای این تشکل صنفی پیش بینی نشده که باید در این خصوص تمهید و تدبیری خاص اندیشید.

آریایی با بیان اینکه خسته راه نیستم، ادامه داد: حاضرم بیش از پیش و بدون هیچ گونه چشم داشتی با حداکثر توان در خدمت خانه و اهداف صنفی ارزشمند آن باشم.

نائب رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: غربت ناخواسته در دوره قبل مدیریت خانه، قدری باعث رنجش خاطر مدیر سابق خانه شده بود که امیدوارم با توجه به تغییر رویکرد و وعده هایی که از سوی مسئولان و اعضاء داده شده است و همچنین حضور حدود 150 نفر عضو جدید با انرژی و ظرفیت پویا به مجموعه، بتوانیم پیروز باشیم.

غلامرضا بنی اسدی مدیر فعلی خانه مطبوعات را فردی جامع الاطراف و مورد قبول رسانه های مختلف و نمایندگی ها دانست و اضافه کرد: اگر مانعی پیش پای خانه ایجاد گردد، فقط این خانه مطبوعات نیست که زمین می خورد بلکه کار اصحاب رسانه متوقف شده و همگی می دانیم مچ گیری هرگز چاره کار نیست؛ به خصوص اینکه رسانه همیشه تکلیف چشم بودن را دارد.

صندلی خانه مطبوعات به عنوان مرجع اصحاب رسانه باید بازتعریف گردد

مجتبی محمودی، مدیر خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی، نیز در این نشست گفت: صندلی خانه مطبوعات به عنوان مجموعه صنفی و ملجا و مرجع اصحاب رسانه باید بازتعریف شده و نیز این خانه در دل های اصحاب قلم و رسانه و حتی آنان که هنوز عضو این تشکل نیستند، جای اصلی خود را بیابد.

وی با تقدیر از مشارکت و رای بالای اعضا به هیات مدیره جدید، آن را به منزله اعتماد آنان خواند و از کوشش های مجاهدانه حسینعلی آریانی، مدیر سابق خانه و نیز اعضای پیشین هیات مدیره تقدیر کرد.

محمودی همچنین با اشاره به برنامه های خود در دوره جدید، کمیته های پیشنهادی برای مشارکت اعضا و نیز برطرف مسائل رسانه ها اظهار کرد: کمیته های حقوقی، آموزش و پژوهش، رفاهی و تفریحی، ورزش و جوانان، خانواده و بانوان، ظرفیت های اقتصادی و اقتصادی، پیشکسوتان، شهرستان ها و نیز سرپرستی ها برای هم افزایی بیشتر با حضور اعضا، در خانه مطبوعات استان راه اندازی می گردد.

وی از برنامه ریزی برای تشکیل کارگروه های صنفی مبتنی بر برطرف مسائل و دغدغه ها شامل بیمه، عضویت، مسکن و رسانه های اجتماعی اعم از خبرگزاری ها، پایگاه های خبری و شبکه های اجتماعی بومی فعال، در خانه مطبوعات و رسانه های استان اطلاع داد.

در این نشست همچنین مجتبی نوریان، محمدجواد رنجبر و محمدجمال رستم زاده، دیگر اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی، برنامه های پیشنهادی خود را برای برگزاری شایسته گرامیداشت 17 مرداد روز خبرنگار ارائه کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 246

به "چتر حمایتی خانه مطبوعات باید شامل همه اصحاب رسانه باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چتر حمایتی خانه مطبوعات باید شامل همه اصحاب رسانه باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید