پیروزی قاطع تیم ملی والیبال مقابل بلغارستان، ایران روی نوار برد

به گزارش مجله فان پی سی، تیم ملی والیبال ایران در رقابت های لیگ ملت های والیبال در دور ششم مقابل بلغارستان نهاده شد و به پیروزی 3 بر صفر رسید.

پیروزی قاطع تیم ملی والیبال مقابل بلغارستان، ایران روی نوار برد

با ما سفر کنید و با تور بلغارستان ارزان از معماری شگفت انگیز اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای صوفیه را ببینید.

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی والیبال مردان ایران در ششمین دور از رقابت های لیگ ملت ها، شنبه 15 خرداد از ساعت 22 به مصاف بلغارستان رفت و به پیروزی 3 بر صفر رسید تا در هفته دوم هر سه بازی خود را برنده گردد.

ملی پوشان والیبال ایران در حالی مقابل بلغارستان قرار گرفتند که در دو بازی اول مقابل ژاپن و روسیه شکست خورده بودند. بلندقامتان ایران که با ترکیب های متفاوتی در این رقابت ها در زمین حضور پیدا می نمایند در بازی سوم، چهارم و پنجم به ترتیب مقابل هلند، کانادا و ایتالیا پیروز شدند.

والیبالیست های ایران که با سه برد پیاپی در این رقابت حضور پیدا کردند با ترکیب سید محمد موسوی، رضا عابدینی، محمدطاهر وادی، امیرحسین اسفندیار، میثم صالحی، بردیا سعادت و محمد رضا حضرت پور (لیبرو) مقابل بلغارستان قرار گرفتند.

ملی پوشان بلغارستان در بازی اول مقابل فرانسه قدرتمند با نتیجه 3 بر صفر شکست خوردند. آنها در بازی دوم مقابل استرالیا پیروز شدند اولین پیروز خود را به ثبت برسانند. ملی پوشان بلغارستان در بازی سوم مقابل آلمان، در بازی چهارم مقابل ایتالیای میزبان و در بازی پنجم مقابل کانادا شکست خوردند.

بلغارستان درحالی مقابل ایران ظاهر شد که در 5 بازی اخیر خود تنها به یک پیروزی رسیده بود و با این نتیجه در صندلی 12 رده بندی این مسابقات قرار داشت درحالی که ایران با 3 پیروزی و دو باخت در رده هفتم این رقابت ها ایستاده بود.

ست اول: ایران 25 - 20 بلغارستان

ملی پوشان بلغارستان در اوایل بازی عملکرد خوبی داشته و توانستند با نتیجه 4 بر 1 از ایران جلو بیفتند.

در امتیاز 5 به سود بلغارستان آلکنو درخواست بازبینی می دهد که درخواست او توسط داور رد می گردد تا ایران با نتیجه 5 بر 2 از حریف همچنان عقب باشد.

جوانان والیبال ایران در اوایل ست اول با اشتباهات فردی اجازه دادند تا بلغارستان از آنها پیش بیفتد و نتیجه 8 بر 5 به سود بلغارستان گردد.

سید محمد موسوی در امتیاز 7 به سود ایران توانست از سرویس مستقیم امتیاز کسب کند تا اختلاف پوئن ملی پوشان ایران کمتر گردد. این ملی پوش باز هم سرویس خوبی زد و دریافت بلغارستان دچار مشکل شد تا دو تیم در امتیاز 8 برابر شوند.

رضا عابدینی در دو دفاع متوالی عملکرد عالی داشت تا ایران 12 بر 10 از حریف پیش بیفتد؛ پس از ایجاد اختلاف 2 پوئن، سرمربی بلغارستان وقت استراحت گرفت اما باز هم دفاع روی تور ایران مطمئن کار کرد تا اختلاف امتیاز به 3 برسد.

سعید معروف که روی نیمکت تیم ملی ایران حضور داشت جوانان والیبال ایران از جمله بردیا سعادت را تشویق می کرد.

در اواسط ست اول ایران تیم برتر میدان بود و توانست با نتیجه 16 بر 12 از حریف خود جلو بیفتد.

حضور سید محمد موسوی باتجربه کنار بردیا سعادت جوان باعث شده بود دفاع ایران در این ست عمکلرد خوبی داشته باشد.

بلند قامتان ایران با ترکیب جوان در اواخر ست اول هم عملکرد درخشانی داشتند و توانستند بلغارستان را 25 بر 20 شکست دهند.

ست دوم: ایران 33 - 31 بلغارستان

ملی پوشان بلغارستان ست دوم را خوب شروع نموده و توانستند با نتیجه 4 بر 1 از ایران پیش بیفتند؛ این اختلاف پوئن باعث شد آلکنو وقت استراحت بگیرد تا اختلاف امتیاز بیشتر نگردد.

در ادامه بازی، بلغارستان با پاس های سرعتی توپ ها را به امتیاز تبدیل می کردند تا نتیجه بازی 7 بر 4 به سود ملی پوشان بلغارستان گردد.

بلغارستان در اوایل بازی سرویس های خوبی نداشت و ایران از این ضعف استفاده کرد تا نتیجه در امتیاز 11 برابر گردد.

در امتیاز 12 به سود ایران سید محمد موسوی دفاع زیبایی را انجام می دهد که بعد از آن سرمربی بلغارستان وقت استراحت می گیرد.

بیشتر نقشه های بلغارستان در این ست، کارهای سرعتی بود که اکثرا هم برای آنها به امتیاز تبدیل می شد.

آلکنو در این ست تصمیم گرفت که اسفندیار را از زمین بیرون کشیده و فیاضی را جایگزین کند.

در اواسط بازی، بلغارستان عملکرد خوبی داشت و با نتیجه 18 بر 16 از ایران پیش بود.

در اواخر ست دوم بلغارستان از ایران 3 امیتاز پیش افتاد و برای همین آلکنو وقت استراحت گرفت؛ پس از وقت استراحت ایران توانست توپ را به سود خود کند تا نتیجه 21-19 به سود بلغارستان گردد.

سعید معروف و صابر کاظمی در انتهای بازی به جای وادی و سعادت وارد میدان شدند و این تعویض به سود ایران شد به طوری که در امتیاز 23-22 به سود بلغارستان، سرمربی این تیم وقت استراحت گرفت.

در امتیاز 24 بر 23 به سود بلغارستان، حمله این تیم مطمئن عمل نکرد تا دوتیم در امتیاز 24 برابر شوند.

در امتیاز 27 به سود ایران، سرمربی بلغارستان ویدئو چک گرفت که بعد از آن تعیین شد این توپ به سود بلغارستان بوده بنابراین دو تیم در امتیاز 26 برابر شدند.

اواخر این ست، رالی های زیادی بین دو تیم شکل گرفت اما در آخر تیم ایران با سرویس های موسوی 33 بر 31 پیروز این میدان در ست دوم شد.

ست سوم: ایران 25 - 22 بلغارستان

در اوایل ست سوم، دو تیم پایاپای پیش رفته تا بلغارستان و ایران در امتیاز 4 برابر شوند.

سعید معروف که در ابتدای این ست بیرون از زمین قرار داشت با صحبت هایش به جوانان روحیه می داد و نکات فنی را به آنان گوشزد می کرد.

سرویس های پرشی ایران در این ست باعث شد که بلند قامتان ایران با نتیجه 8 بر 6 از بلغارستان پیش بیفتند.

سید محمد موسوی در این بازی سرویس های بسیار خوبی را می زد به طوری که در امتیاز 9 به سود ایران، توپ سرویس او به صورت لیبروی بلغارستان برخورد می نماید اما مشکل خاصی برای بازیکن بلغارستان پیش نمی آید.

بلغارستان در ادامه این ست عملکرد بهتری نسبت به ایران داشت و دو تیم در امتیاز 12 برابر شدند.

در اواسط بازی، ایران تیم برتر میدان بود و پیروز شد با نتیجه 18 بر 16 از حریف خود جلو بیفتد.

دریافت های بی نقص حضرت پور در رالی بین دو تیم ایران و بلغارستان بسیار دیدنی بود اما ضربات آخر برای ایران به خوبی زده نمی شد تا دو تیم در امتیاز 18 برابر شوند.

در اواخر ست سوم، سعید معروف و صابر کاظمی با نظر ولادیمیر آلکنو وارد زمین شدند.

والیبالیست های ایران در این ست و در اواخر بازی، باز هم تیم برتر میدان بودند و توانستند این ست را 25 بر 22 پیروز شوند و این بازی را به نام خود نمایند.

به گزارش خبرنگاران، والیبالیست های ایران در هفته دوم و در سه بازی پیروز عمل نموده و توانستند تمام حریفان خود را شکست دهند.

آلکنو در طول این رقابت ها نشان داد به تناوب از همه بازیکنان بازی می گرد چرا که معتقد است باید تیم ملی والیبال ایران رشد کند. سرمربی روسی والیبال ایران باز هم نشان داد که تیمش متکی به فرد نیست و با اعتماد به جوانان می تواند در بازی ها نتیجه خوبی کسب کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 871

به "پیروزی قاطع تیم ملی والیبال مقابل بلغارستان، ایران روی نوار برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی قاطع تیم ملی والیبال مقابل بلغارستان، ایران روی نوار برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید