پهپادها به برداشت محصولات باغی یاری می نمایند

به گزارش مجله فان پی سی، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فضای مجازی، کمبود میوه چین های فصلی در سرتاسر دنیا احساس می گردد و به خاطر محدودیت هایی که کرونا برای مسافرت ایجاد نموده، بدتر هم شده است. به همین خاطر برخی از کشاورزان مجبور می شوند که میوه های رسیده را رها نمایند و بگذارند تا بپوسد.

پهپادها به برداشت محصولات باغی یاری می نمایند

جهت دریافت خدمات قیمت طراحی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

اکنون اما برخی از کشاورزان در حال روی آوردن به پرنده های مبتنی بر هوش مصنوعی برای برداشت محصولات شان هستند. پرنده های خودران هوش مصنوعی می توانند رسیده ترین میوه ها را پیدا نمایند و آن ها را بچینند. سازندگان آن ها می گویند که با این ربات ها در هزینه ها صرفه جویی شده و از هدر رفت میوه ها جلوگیری می نمایند.

حتی پیش از شیوع کرونا هم برای کشاورزان سخت بود که برای چیدن میوه ها، کارگر استخدام نمایند. در جولای سال 2019، فدراسیون دفاتر مزرعه آمریکایی (AFBF) هشدار داد که کمبود نیروی کار ادامه پیدا می نماید. رئیس این فدراسیون، زیپی دووال (Zippy Duvall) خطاب به کشاورزان گفته است: سعی کنید کارگران آمریکایی را استخدام کنید اما تعداد آن ها زیاد نیست و معمولاً آن دسته از کارگرانی که شغل های مربوط به مزرعه داری را قبول می نمایند، پس از انتها فصل کار را رها می نمایند.

سال گذشته، علی رغم محدودیت هایی که برای سفر وجود داشت، دولت های اروپایی از افرادی که به دلیل شیوع ویروس کرونا شغل خود را از دست داده بودند، درخواست کردند تا در برداشت محصولات باغی یاری نمایند. حتی کشورهای اسپانیا و ایتالیا پیشنهاد دادند که به مهاجران غیر قانونی حق کار بدهند تا به عنوان میوه چین کار نمایند.

در حال حاضر یکی از شرکت های پیشرو در زمینه پهپادهای کاربردی با نام Tevel Aerobotics Technologies ربات پرنده خودرانی را اختراع نموده است که با استفاده از هوش مصنوعی میوه ها را تشخیص می دهد و می چیند. این ربات می تواند روزانه 24 ساعت کار کند و فقط میوه های رسیده را می چیند.

اختراع این ربات پاسخی مستقیم به کمبود نیروی کار بوده است. شرکت سازنده آن می گوید: هیچ وقت نیروی کاری کافی برای چیدن میوه ها وجود نداشته است که میوه ها را در زمان مناسب و با قیمت مناسب بچینند. میوه ها یا رها می شدند تا بپوسند یا پایین تر از قیمت فروخته می شدند. به همین دلیل کشاورزان هر سال چندین میلیارد دلار ضرر می کردند.

ربات های پرنده خودران برای مکان یابی درخت های میوه، از الگوریتم های ادراکی هوش مصنوعی و برای تشخیص میوه ها در میان شاخ و برگ ها و دسته بندی اندازه و میزان رسیده بودن آن ها، از الگوریتم های بینایی استفاده می نمایند. این ربات ها پس از تشخیص میوه ها، بهترین راه را برای نزدیک شدن به میوه ها انتخاب می نمایند و در زمانی که بازوهای میوه چین آن ها در حال چیدن میوه ها هستند، بی حرکت می مانند.

این ربات ها به مغز دیجیتالی واحد و خودرانی متصل می شوند که روی زمین قرار گرفته است به همین خاطر می توانند بدون این که سر راه یکدیگر قرار بگیرند، محصولات یک باغ میوه را برداشت نمایند.

شغلی که خواهان زیادی ندارد

فراوری دنیای میوه از سال 1990 به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است و سالانه بیش از هشتصد میلیون تن میوه در دنیا فراوری می گردد، این یعنی بازار سالانه میوه بیش از نیم تریلیون دلار ارزش دارد. جان وایت (John White)، مالک باغ های میوه ماروم (Marom) که برای اولین بار در مزارع میوه خود از ربات های میوه چین پرنده استفاده کرد، گفته است: ما به میوه چین های قابل اعتماد زیادی احتیاج داریم که باید به آن ها دستمزد بدهیم، برای شان ویزا بگیریم، خانه، غذا و محیطی بهداشتی را برای آن ها فراهم کنیم و هزینه رفت وآمدشان را بدهیم.

وی گفته است: هزینه ها در حال افزایش اند. چیدن میوه ها کار آسانی نیست؛ جا دارد که برای شغل های فصلی و برداشت سایر محصولات دستمزدهای بالاتری داد. جوانان در سراسر دنیا شغل های حوزه کشاورزی را رها می نمایند و به سمت های شغل های تمام وقت و با حقوق بالا در شهرهای عظیم می فرایند.

شرکت Tevel همچنین بر این نکته تاکید نموده است که ربات هایش بیشتر مکمل نیروی انسانی هستند تا جایگزین آن ها. این شرکت ادعا دارد که تا سال 2025 جامعه میوه چین ها با کمبودی پنج میلیونی روبرو خواهد شد و تضمین می نماید که با وجود ربات هایش ده درصد از میوه هایی که در حال حاضر برداشت نشده اند، در آینده به طور کامل برداشت خواهند شد.

سازمان ملل متحد با تمرکز روی نوآوری ها و فناوری هایی که کارایی و بهره وری در کشت میوه و سبزیجات را افزایش و هدر رفت و ضرر را در آن کاهش می دهند، سال 2021 را سال ملی میوه و سبزیجات نامیده است.

سال گذشته، مجمع دنیای اقتصاد گزارشی با عنوان سیستم های غذایی داده محور برای تاب آوری در برابر بحران، ارائه داد که در آن آمده بود باید در دوران پسا کرونا از فناوری برای افزایش پایداری در صنعت کشاورزی استفاده کرد و خواهان یک اکوسیستم نوآوری شد تا بتوان به واسطه آن اختراعات و پیشرفت های نو را تقویت کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 696

به "پهپادها به برداشت محصولات باغی یاری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پهپادها به برداشت محصولات باغی یاری می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید