پامپئو: ایران به دلائل بشردوستانه زندانیان آمریکایی را آزاد کند

به گزارش مجله فان پی سی، وزیر خارجه آمریکا بامداد چهارشنبه با صدور بیانیه ای مداخله جویانه از ایران خواست شهروندان بازداشت شده کشورش را آزاد کند.

پامپئو: ایران به دلائل بشردوستانه زندانیان آمریکایی را آزاد کند

به گزارش مجله فان پی سی از فارس، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) از ایران خواست بنا به دلایل بشردوستانه شهروندان آمریکایی بازداشت شده در ایران را آزاد کند.

وزیر خارجه آمریکا در این بیانیه گفت: ایالات متحده آمریکا از جمهوری اسلامی ایران می خواهد فوراً بنا به مسائل بشردوستانه همه آمریکایی هایی را که به غلط در ایران بازداشت شده اند را آزاد کند.

وزیر خارجه آمریکا در این بیانیه همچنین ایران را تهدید نموده است: ایالات متحده آمریکا ایران را مستقیماً مسئول مرگ هر آمریکایی خواهد دانست. پاسخ ما قاطع خواهد بود.

پامپئو همچنین گفته گزارش ها مبنی بر سرایت بیماری کووید-19 به زندان های ایران را به شدت نگران کننده توصیف نموده و تکرار نموده همه شهروندان آمریکا باید فوراً آزاد شوند.

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به گزارش ها درباره آزادی 70 هزار زندانی توسط ایران گفت: ایران اخیراً 70 هزار زندانی را با توجه به شیوع کووید-19 آزاد کرد و توانایی اش برای بخشندگی و گذشت را نشان داد.

او در خاتمه نوشته است: ایالات متحده تا زمانی که همه زندانی هایی که به غلط در خارج از کشور بازداشت شده اند به کشور بازنگردند آرام نمی نشیند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 41

به "پامپئو: ایران به دلائل بشردوستانه زندانیان آمریکایی را آزاد کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو: ایران به دلائل بشردوستانه زندانیان آمریکایی را آزاد کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید