وعده اقتصادی تازه اردوغان

به گزارش مجله فان پی سی، رئیس جمهور ترکیه روز شنبه وعده داد که ترکیه از طریق سرمایه گذاری و تولید به رشد خود ادامه دهد.

وعده اقتصادی تازه اردوغان

به نوشته وبگاه احوال رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سخنان خود مدعی شد که دولت وی این کشور را به یکی از 10 اقتصاد برتر جهان تبدیل می کند. سخنان رئیس جمهور ترکیه در حالی مطرح می شود که این کشور در بحران مالی با تورم شدید و افت ارزش لیر ترکیه برابر دلار در سال جاری روبرو بود.

اردوغان در سخنان خود گفت: ما بیش از هر زمان دیگری به هدف خود برای تبدیل ترکیه به یکی از 10 اقتصاد برتر جهان نزدیک هستیم. تنها چیزی که می خواهیم این است که اطمینان حاصل کنیم کشورمان از طریق سرمایه گذاری، اشتغال، تولید، صادرات و مازاد حساب جاری به رشد خود ادامه می دهد و از این طریق به اهداف خود در اسرع وقت دست یابیم.

اردوغان روز شنبه سیاست های مالی خود را تکرار کرد و گفت که این سیاست برابر کسانی که منتظر سقوط اقتصاد ترکیه هستند، پیروز بوده است. اردوغان گفت: من یک اقتصاددان هستم، این شغل من است.

و بگاه ترکیه ای دووار نیز روز شنبه در مطلبی به ناکارآمدی دولت ترکیه و حزب حاکم این کشور اشاره کرد و نوشت، دو روز گذشته رئیس جمهور ترکیه و حامیانش از افزایش ارزش لیر ترکیه برابر دلار مسرور شدند، با این حال، گزارش ها نشان می دهد که این مسروری نابجاست. نه تنها بحران ارزی ایجاد شده، بلکه طی دو دهه گذشته حزب حاکم عدالت و توسعه، مردم ترکیه را فقیرتر کرده است.

در ادامه این مطلب آمده است، بهبود شرایط لیر کمک چندانی به مردم ترکیه در بازار داخلی نکرده است. لیر برابر دلار بهبود یافته، اما قیمت ها و تورم همچنان در حال افزایش است. پیش بینی می شود حمل و نقل و منسوجات هر دو به زودی گران شوند و بیکاری جوانان همچنان در سطوح بیسابقه است. میلیون ها خانوار متکی به رفاه و حمایت اجتماعی هستند، در حالی که میلیون ها کودک سرد و گرسنه می خوابند. دولت اردوغان مالی ایجاد کرده که در آن جوانان رویای رفتن به خارج از کشور را در سر می پرورانند و حداقل دستمزد ها برای خرید کالا های اساسی کافی نیست.

منبع: خبرگزاری فارس

منبع: فرارو
انتشار: 19 بهمن 1400 بروزرسانی: 19 بهمن 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 1122

به "وعده اقتصادی تازه اردوغان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده اقتصادی تازه اردوغان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید