وزارت نیرو، طراحی و ساخت سیستم هیدروژن سازی در نیروگاه بندرعباس

به گزارش مجله فان پی سی، خبرنگاران - مدیرعامل شرکت مدیریت فراوری برق هرمزگان از برطرف عیب و ساخت سیستم هیدروژن سازی در نیروگاه بندرعباس در راستای ساخت داخل قطعات نیروگاهی اطلاع داد.

وزارت نیرو، طراحی و ساخت سیستم هیدروژن سازی در نیروگاه بندرعباس

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت طراحی کاتالوگ a3 از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، حسین سلیمی در این رابطه اظهار کرد: با شروع تحریم های ناجوانمردانه و کمبود قطعات مورد احتیاج، تصمیم بر آن شد که این قطعات در داخل کشور ساخته و بومی سازی گردد و در همین رابطه اقدامات عملی برطرف عیب و ساخت سیستم هیدروژن سازی در نیروگاه بندرعباس توسط متخصصان داخلی با استفاده از دانش فنی شروع و کار ساخت به بهترین شکل مطلوب به انتها رسید و نصب شد.

سلیمی با بیان اینکه امور ابزار دقیق نیروگاه بندرعباس با وجود تمام کاستی ها پیروز به برطرف مشکل سیستم هیدروژن سازی شد، اضافه کرد: این نکته حایز اهمیت است که بدون راه اندازی واحد هیدروژن سازی که وظیفه خنک کاری ژنراتور را دارد و با توجه به مصرف زیاد هیدروژن در واحدها و از آنجا که امکان خرید واحد هیدروژن سازی با خلوص 99 درصد ممکن نبود، عملا هیدروژن کافی برای راه اندازی تمام واحدهای نیروگاه بندرعباس وجود نداشت و ناچار به خروج یک یا چند واحد از مدار بودیم.

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس اضافه کرد: با کمک خداوند و همت و کوشش پرسنل متخصص ابزار دقیق شرکت و بدون احتیاج به کارشناس خارجی، پیروز به خروج از این بحران شدیم.

سلیمی یادآور شد: از مهمترین مسائل این فرایند عدم پاسخگویی شرکت های سازنده اروپایی به علت پیروی از تحریم های موجود بود، لذا با اشاره به نقاط قوت این سیستم که به دست توانمند نیروهای متخصص داخلی حاصل شده، با رسیدن به خودکفایی در انجام چنین پروژه ای در صورت بروز مجدد مشکل، دیگر احتیاجی به حضور شرکت های سازنده جهت تعمیرات نداریم و کارشناسان داخلی می توانند برای برطرف عیب های موجود اقدام نمایند.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 553

به "وزارت نیرو، طراحی و ساخت سیستم هیدروژن سازی در نیروگاه بندرعباس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت نیرو، طراحی و ساخت سیستم هیدروژن سازی در نیروگاه بندرعباس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید