فرمان جدید پادشاه عربستان برای برکناری تعدادی از مسئولان و افسران وزارت دفاع

به گزارش مجله فان پی سی، پادشاه عربستان با صدور فرمانی جدید، فرمانده نیروهای مشترک ائتلاف سعودی علیه یمن و تعداد از مسئولان و افسران وزارت دفاع این کشور را برکنار کرد.

فرمان جدید پادشاه عربستان برای برکناری تعدادی از مسئولان و افسران وزارت دفاع

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از واس، سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی دوشنبه شب دستور برکناری شاهزاده فهد بن ترکی فرمانده نیروهای مشترک ائتلاف عربی علیه یمن و تعدادی از افسران وزارت دفاع عربستان را در راستای آنچه که مبارزه با فساد خوانده شده، صادر کرد.

به نوشته خبرگزاری دولتی عربستان، ملک سلمان همچنین دستور داد تا عبدالعزیز بن فهد بن ترکی امیر منطقه الجوف برکنار و پرونده فساد وی مورد بررسی قرار بگیرد.

بنا به این گزارش، فرمان جدید ملک سلمان بنا به آنچه که کمیته مبارزه با فساد عربستان درباره بررسی تعاملات مالی مشکوک در وزارت دفاع ارائه کرده است، صادر شد.

طبق فرمان پادشاه سعودی، مطلق بن سالم الازیمع نایب رئیس ستاد مشترک وزارت دفاع عربستان، به عنوان فرمانده جدید نیروهای مشترک ائتلاف ضد یمنی منصوب شده است.

پادشاه عربستان سعودی هفته گذشته نیز تعدادی از مسئولان این کشور را به اتهام آنچه وی در راستای مبارزه با فساد خواند، برکنار کرد.

ملک سلمان و فرزندش محمد بن سلمان وزیر دفاع عربستان، هر ساله شمار زیادی از مسئولان و شاهزادگان مخالف خود را به بهانه های مختلف از جمله به اتهام مبارزه با فساد و رشوه خواری، از صحنه قدرت حذف می کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 362

به "فرمان جدید پادشاه عربستان برای برکناری تعدادی از مسئولان و افسران وزارت دفاع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمان جدید پادشاه عربستان برای برکناری تعدادی از مسئولان و افسران وزارت دفاع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید