شمار قربانیان کرونا در دنیا از 400 هزار نفر گذشت

به گزارش مجله فان پی سی، یک پایگاه آماری بین المللی با استناد به آمارهای رسمی منتشر شده از سوی نهادهای دولتی در نقاط مختلف دنیا اظهار داشت که تعداد قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید-19) در دنیا از 400 هزار نفر فراتر رفته است.

شمار قربانیان کرونا در دنیا از 400 هزار نفر گذشت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پایگاه آماری Worldometer با استناد به آمارهای رسمی منتشر شده از دولت ها بیان کرد که تعداد قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید 19) در دنیا، شنبه شب به وقت تهران از مرز 400 هزار نفر عبور نموده است.

بر اساس آمارهای رسمی که پایگاه آماری Worldometer از ابتدای شیوع ویروس کرونا در دنیا با استناد به گزارش های آماری نهادهای دولتی در کشورهای مختلف دنیا به طور مستمر اقدام به روزآمدسازی و انتشار آنها نموده است، آمریکا با بیش از 111 هزار مورد مورد مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرونا، با اختلاف بسیار فاحشی نسبت به کشور دوم (انگلیس با بیش از 40 هزار مورد مرگ ومیر) رتبه اول دنیا را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

آمارهای منتشر شده در پایگاه Worldometer حاکی از این است که قاره اروپا با بیش از 178 هزار مورد مرگ ومیر بر اثر کرونا، در این زمینه بالاتر از همه قاره های دنیا قرار گرفته است. در واقع بیش از 44 درصد از قربانیان کرونا در دنیا ساکن کشورهای اروپایی بوده اند.

پایگاه آماری Worldometer شمار مبتلایان به ویروس کرونا در دنیا را نیز بیش از 6.9 میلیون نفر اعلام نموده است که انتظار می رود این رقم ظرف 24 ساعت آینده از 7 میلیون نفر عبور کند. آمریکا با ثبت نزدیک به 2 میلیون مورد ابتلا به کرونا، از این لحاظ در دنیا رکورددار است.

تا به امروز حدود 3.4 میلیون نفر از مبتلایان به کرونا در سراسر دنیا سلامتی خود را بازیافته اند و اقدامات مراقبتی و درمانی برای 3.1 میلیون نفر دیگر همچنان در جریان است.

بیماری ناشی از ویروس کرونا یعنی بیماری کووید 19 که سازمان بهداشت دنیای (WHO) آن را بیماری همه گیر دنیای اعلام نموده است، تا به امروز در بیش از 210 کشور و قلمرو از قاره های مختلف دنیا شیوع یافته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 219

به "شمار قربانیان کرونا در دنیا از 400 هزار نفر گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار قربانیان کرونا در دنیا از 400 هزار نفر گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید