رئیس جمهور چین خطاب به ارتش: هر لحظه آماده جنگ باشید

به گزارش مجله فان پی سی، رئیس جمهور چین در جریان بازدید از یک مراسم نظامی به نیروهای مسلح این کشور دستور داد هر لحظه آماده نبرد باشند.

رئیس جمهور چین خطاب به ارتش: هر لحظه آماده جنگ باشید

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، رئیس جمهور چین در سخنانی به مناسبت شروع سال نوی میلادی به ارتش این کشور دستور داد هر لحظه آماده جنگ باشند.

به نوشته وبگاه چاینا مورنینگ پست شی جین پینگ رئیس جمهور چین روز سه شنبه در شروع یک رزمایش در چین خطاب به نیروهای مسلح این کشور گفت که هر لحظه آماده نبرد باشند. وی به نیروهای مسلح چین دستور داد استفاده از فناوری نوین را افزایش داده و در پی توسعه دانش نظامی با فناروی پیشرفته باشند.

رئیس جمهور چین گفت:ارتش جمهوری خلق چین باید ترکیب تجهیزات جدید با نیروهای جدید و قلمروهای جدید جنگی در سیستم های آموزشی و رزمی را افزایش دهد.

رئیس جمهور چین چندی قبل نیز در جریان یک نشست نظامی به نیروهای مسلح این کشور دستور داد برای تقویت توان نظامی و بر اساس برنامه تدوین شده تا سال 2027 و در تقابل با ارتش آمریکا، تحت شرایط واقعی میدان رزم تمرین نمایند.

چین با ساخت موشک های پیشرفته از نوع دانگ فنگ ارتش آمریکا به ویژه نیروی دریایی این کشور را به چالش کشیده است. بعضی منابع دیگر نیز بتازگی از استقرار موشک های پیشرفته دانگ فنگ-17 ارتش چین در یکی از سواحل این کشور نزدیک جزیره تایوان خبر دادند. گفته می گردد ارتش چین شماری موشک دانگ فنگ-17 را نزدیک جزیره تایوان مستقر نموده است. به گفته تحلیلگران، این موشک های جدید غیرقابل رهگیری هستند و هرگونه حمله محتمل از جانب تایوان را دفع می نمایند.

ارتش چین در ماه آگوست (شهریور) دو موشک دانگ فنگ 26 و دانگ فنگ 21 را ازجزایر پاراسل در دریای چین جنوبی با موفقیت به سمت اهداف از پیش مشخص شده که چند هزار کیلومتر دورتر قرار داشتند، با موفقیت شلیک کرد.

این نخستین بار است که ارتش چین جزییات پرتابهای موشکی خود را افشا نموده و حتی این رویداد را ارتش آمریکا نیز تایید نموده است. این آزمایش یک روز بعد از پرواز غیرقانونی هواپیمای جاسوسی یو-2 آمریکا در منطقه مکان برگزاری رزمایش دریایی چین به وقوع پیوست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 598

به "رئیس جمهور چین خطاب به ارتش: هر لحظه آماده جنگ باشید" امتیاز دهید

1 کاربر به "رئیس جمهور چین خطاب به ارتش: هر لحظه آماده جنگ باشید" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور چین خطاب به ارتش: هر لحظه آماده جنگ باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید