دیوان عالی آمریکا به نفع حساب توئیتر ترامپ رأی داد

به گزارش مجله فان پی سی، دیوان عالی آمریکا تصمیم دادگاهی در خصوص حساب توئیتری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را لغو کرد. بر اساس آن حکم، ترامپ قانون اساسی آمریکا را با بلوکه کردن منتقدانش نقض نموده بود.

دیوان عالی آمریکا به نفع حساب توئیتر ترامپ رأی داد

قضات دیوان عالی آمریکا تصمیم مذکور که توسط یک دادگاه تجدیدنظر فدرال صادر شده بود را نقض کردند و با رد آن، موضوع به دادگاه پایین تری ارسال شد. با توجه به اینکه دونالد ترامپ هم اکنون یک شهروند عادی است، تصمیم گیری در این مورد در یک دادگاه بدوی انجام خواهد شد. اما از آنجایی که دیوان عالی آمریکا این پرونده را غیرفعال یا مسکوت تلقی نموده، لذا پیش بینی می گردد این پرونده از این پس مسکوت گذاشته گردد.

اعلام این موضوع در بخشی از یک فهرست طولانی از تصمیمات دیوان عالی آمریکا اجرا شده و توضیحی در خصوص علت تصمیم گیری یادشده ارائه نشده است.

هیأتی سه نفره از قضات آمریکایی در سال 2019 به اتفاق آرا اعلام کردند که دونالد ترامپ با بلوکه کردن منتقدان خود در توئیتر قانون اساسی آمریکا و آزادی های مصرح قیدشده در آن را نقض نموده و از حضور خود در پست ریاست جمهوری سوءاستفاده نموده است.

منتقدان این حکم معتقد بودند صدور آن نشانگر دشواری های رسیدگی به پلتفرم های دیجیتال و چالش های استفاده از آموزه های قدیمی در خصوص آنها است.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 745

به "دیوان عالی آمریکا به نفع حساب توئیتر ترامپ رأی داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوان عالی آمریکا به نفع حساب توئیتر ترامپ رأی داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید