درخواست سناتورها از بایدن برای فشار به سعودی ها جهت برطرف محاصره یمن

به گزارش مجله فان پی سی، شماری از سناتورهای آمریکایی در نامه به رئیس جمهور این کشور خواستند از ابزارهای موجود برای فشار بر سعودی ها جهت برطرف محاصره یمن استفاده کند.

درخواست سناتورها از بایدن برای فشار به سعودی ها جهت برطرف محاصره یمن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، گروهی از سناتورهای حزب دموکرات آمریکا در نامه ای از جو بایدن رئیس جمهور این کشور درخواست کردند جهت برطرف محاصره یمن به سعودی ها فشار آورد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، در این نامه آمده است: از شما می خواهیم از تمام نفوذ و ابزارهای موجود از جمله تأثیر بالقوه بر قراردادهای معلق فروش سلاح، همکاری های نظامی ایالات متحده و سعودی ها و روابط دو کشور استفاده نموده و به عربستان سعودی دستور دهید فوراً و بدون قید و شرط، به تاکتیک های محاصره سرانجام دهند. رویارویی در زمینه صادرات مالی مواد سوختی باید امروز انتها یابد و بحث آن از مذاکرات جدا گردد.

امضا نمایندگان این نامه از جمله الیزابت وارن، برنی سندرز و چهارده سناتور دیگر، در نامه خود به بایدن آورده اند، محاصره یمن از سوی ائتلاف سعودی موجب رنج مردم یمنی و ممانعت از رسیدن غذا و دارو و دیگر منابع حیاتی به آن ها شده است.

در این نامه از اقدامات دولت بایدن درخصوص کوشش برای سرانجام درگیری ها و لغو فرمان دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا برای تروریستی شناخته شدن مبارزان یمنی از جمله جنبش انصارالله قدردانی شد.

این در حالی است که پنجشنبه شب تیموثی لندرکینگ، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور یمن از قصد کشورش برای اعمال تحریم های جدید علیه دو نفر از فرماندهان ارشد جنبش انصارالله اطلاع داد.

ائتلاف به رهبری سعودی ها از سال 2015 و در حمایت از دولت مستعفی یمن، جنگ تمام عیاری را علیه مردم این کشور شروع نموده اند.

این حملات به نابودی زیرساخت های یمن و گسترش فقر، بیکاری و گسترش بیماری های واگیردار در این کشور فقیر عربی منجر شده است. از زمان شروع این حملات ده ها هزار غیرنظامی یمنی شهید و زخمی شده اند.

کارشناسان سازمان ملل، یمن را صحنه بزرگترین بحران بشری در دنیا توصیف می نمایند. بیش از 75 درصد جمعیت یمن در حال حاضر نیازمند نوعی یاری رسانی و حمایت بشردوستانه هستند. از این میان، میلیون ها نفر نمی دانند وعده غذایی بعدی شان از کجا تأمین خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 820

به "درخواست سناتورها از بایدن برای فشار به سعودی ها جهت برطرف محاصره یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست سناتورها از بایدن برای فشار به سعودی ها جهت برطرف محاصره یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید