داده ای برای ضرورت دز دوم واکسن کرونا وجود ندارد

به گزارش مجله فان پی سی، براساس داده های موجود فقط یک درصد از افرادی که نخستین دز از واکسن کرونا را دریافت کردند در موج دوم کووید 19 انگلیس در بیمارستان بستری شدند و هنوز شواهد محکمی برای اثربخشی بیشتر دز دوم واکسن وجود ندارد.

داده ای برای ضرورت دز دوم واکسن کرونا وجود ندارد

به گزارش خبرنگاران، براساس داده های موجود فقط یک درصد از افرادی که نخستین دز از واکسن کرونا را دریافت کردند در موج دوم کووید 19 انگلیس در بیمارستان بستری شدند.

گروه مشاوره علمی برای موارد اضطراری (SAGE) انگلیس می گوید، داده های بسیار نادری وجود دارد که حاکیست تزریق یک دز از واکسن قادر به محافظت از فرد در برابر بیماری همه گیر نیست.

این مطالعه بیش از 52 هزار نفری که در جریان موج دوم همه گیری در انگلیس در بیمارستان بستری شده اند را تحت آنالیز قرار داد و درنهایت معین شد، تها یک درصد از افراد بیمار در برابر کرنا واکسینه شده اند.

نهاد مشورتی دولت انگلیس است که در موارد اضطراری به دولت مرکزی مشاوره می دهد، تأکید می نمایدهنوز هیچ داده ای برای تأثیر دزهای دوم وجود ندارد که نشان دهد نبود آنها دز اول را با شکست روبرو می نماید.

داده های سرویس سلامت همگانی انگلیس نشان داده است که پس از آغاز اولین دز واکسن، تعداد بسیار کمی از افراد با ویروس کرونا در بیمارستان بستری می شوند.

اعدادی که توسط SAGE مورد تجزیه و تحلیل نهاده شد نیز بیانگر آن بود که حدود یک درصد از افرادی که در موج دوم همه گیری بستری شده اند، سه هفته قبل از بستری واکسن کرونا دریافت نموده بودند.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 797

به "داده ای برای ضرورت دز دوم واکسن کرونا وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داده ای برای ضرورت دز دوم واکسن کرونا وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید