خبرنگاران دریادار سیاری: ارتش آمادگی مقابله با هرگونه تهدید را دارا است

به گزارش مجله فان پی سی، تهران- خبرنگاران- معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: نیروهای تابعه ارتش همزمان با انجام اقدامات گسترده و موثر در حفظ ارتقا و توان رزمی خود فعال بوده و آمادگی مقابله با هرگونه تهدید را دارا هستند.

خبرنگاران دریادار سیاری: ارتش آمادگی مقابله با هرگونه تهدید را دارا است

دریادار حبیب الله سیاری صبح چهارشنبه در مراسم افتتاح نقاهتگاه 2 هزار تختخوابی ارتش اظهارداشت: سامانه بهداشت و درمان ارتش با پایش مستمر بیماری در کشور چین شرایط را تحت کنترل داشت و با شیوع بیماری در کشور و تشکیل قرارگاه پدافند زیستی در ستادکل نیروهای مسلح و ارتش و نیروهای تابعه نیز ایجاد شد و اقدامات مهمی انجام شد.

معاون هماهنگ کننده ارتش اضافه نمود: به دنبال صدور فرمان فرمانده کل قوا به ستادکل نیروهای مسلح مبنی بر ساماندهی خدمات نیروهای مسلح برای یاری بیشتر به سامانه بهداشت و درمان کشور و پیش بینی انجام رزمایش مقابله با حمله بیولوژیکی احتمالی و ابلاغ قرارگاه امام رضا (ع) ستادکل به ارتش نیروهای ارتش فعالیت خود را افزایش دادند.

سیاری ادامه داد: از جمله این اقدامات می توان به خدمات رسانی 32 بیمارستان و همه مراکز درمانگاهی، در اختیار قرار دادن 1600 تخت، راه اندازی 200 مرکز پایش سیار و ثابت، ایجاد 4575 تخت نقاهتگاهی، پایش سلامت و ضدعفونی خودروها در ورودی80 شهر، ضدعفونی خیابان ها و اماکن عمومی، تبدیل خیاط خانه ها به کارگاه فراوری ماسک، تبدیل اماکن فراوری مواد شوینده به مواد ضدعفونی کننده، بکارگیری تجهیزات یگان های جنگ نوین و تغییر کاربری بعضی از آنها وساخت تجهیزات جدید.

وی توضیح داد: در جهت اجرایی شدن رزمایش نیروی زمینی به صورت گسترده در ابعاد مختلف وارد عمل شد و در نهایت در اجرای تدبیر ستاد کل نیروهای مسلح و دستور فرمانده کل ارتش نیروی زمینی مامور به ایجاد نقاهتگاه 2 هزار تختخوابی ظرف مدت 48 ساعت شد که هدف اول نشان دادن توانمندی های ارتش در اتفاقات مشابه در کمترین زمان و هدف دوم یاری به سامانه بهداشت و درمان کشور برای کاهش مدت بستری بیماران است.

معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: نیروی زمینی با اقدام به موقع و با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های موجود امروز پیروز شده است این ماموریت را با سرافرازی به انجام برساند. نیروهای تابعه ارتش همزمان با انجام این اقدامات گسترده و موثر در حفظ ارتقا و توان رزمی خود فعال بوده و آمادگی مقابله با هرگونه تهدید را دارا هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 87

به "خبرنگاران دریادار سیاری: ارتش آمادگی مقابله با هرگونه تهدید را دارا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دریادار سیاری: ارتش آمادگی مقابله با هرگونه تهدید را دارا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید