جبرائیلی: قوانین موجود خصوصی سازی تامین کننده سیاست ها نیست، گزارش مرکز برای تصمیم نهایی به هیئت عالی نظارت ارسال می گردد

به گزارش مجله فان پی سی، رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن قدردانی از دغدغه های وی گفت:ارزیابی های اولیه حکایت از آن دارد که قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 احتیاج به بازنگری جدی دارد و گزارش مرکز برای تصمیم نهایی به هیئت عالی نظارت ارسال می گردد.

جبرائیلی: قوانین موجود خصوصی سازی تامین کننده سیاست ها نیست، گزارش مرکز برای تصمیم نهایی به هیئت عالی نظارت ارسال می گردد

به گزارش گروه سیاسی مجله فان پی سی، سید یاسر جبرائیلی، رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی دبیرخانه مجمع در پاسخ به نقد های کارشناسان پیرامون فرایند و پیامد های خصوصی سازی در شرکت هپکو و آثار و تبعات تخلفات در اجرای اصل 44 قانون اساسی با استقبال از نقد های دلسوزانه کارشناسان گفت: یک شرح در این باره ضروری است و آن اینکه مسئولیت نظارت بر انجام خصوصی سازی یا پیگیری تخلفات موردی، با مجمع تشخیص نیست. آنالیز و پیگیری تخلفات موردی، با سازمان بازرسی کل کشور است.

رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی دبیرخانه مجمع با اشاره به تفویض امر نظارت مصرح در بند 2 اصل 110 قانون اساسی به هیئت عالی نظارت در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هیئت عالی نظارت که حدود دو سال است تشکیل و اختیار رهبر انقلاب در بند 2 اصل 110 به آن تفویض شده است، وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی را بر عهده دارد. در سال های گذشته نیز یک گزارش از حسن اجرای سیاست های کلی اصل 44 تهیه شده است که البته باید سالانه یک گزارش تهیه می شد و این نقد وارد است.

جبرائیلی اضافه کرد: سال 98 مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی -که موضوع تبصره 3 ماده شش مقررات ابلاغی رهبر انقلاب برای نظارت است- با تدبیر دبیر مجمع فعال شده و همکارانم در دفتر مالی، تدوین گزارش های دوره ای از حسن اجرای سیاست های کلی اصل 44 را در دستور کار دارند. ارزیابی های اولیه حکایت از آن دارد که قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 احتیاج به بازنگری جدی دارد؛ چرا که مسئله راهنمایی و نظارت دولت پس از خصوصی سازی، موضوع بند د و بند ه سیاست های کلی اصل 44، به خوبی در قانون منعکس نشده و قانون تامین کننده اهداف سیاست نبوده است. مواردی نظیر تخلفاتی که در خصوصی سازی مشاهده می گردد، ناشی از این مسئله است. گزارش مرکز، برای تصمیم نهایی به هیئت عالی نظارت تقدیم خواهد شد.

وی با قدردانی مجدد از پیگیری گفتمان انقلاب از سوی کارشناسان و رسانه ها اضافه کرد: از کلیه صاحب نظران و فعالان مالی کشور دعوت می کنیم گزارش ها و نظرات خود را پیرامون اجرای سیاست های کلی اصل 44 و آسیب شناسی اجرا، با ما در میان بگذارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 103

به "جبرائیلی: قوانین موجود خصوصی سازی تامین کننده سیاست ها نیست، گزارش مرکز برای تصمیم نهایی به هیئت عالی نظارت ارسال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جبرائیلی: قوانین موجود خصوصی سازی تامین کننده سیاست ها نیست، گزارش مرکز برای تصمیم نهایی به هیئت عالی نظارت ارسال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید