جایزه 15 میلیون دلاری آمریکا برای اطلاعات منجر به دستگیری رئیس جمهور ونزوئلا

به گزارش مجله فان پی سی، آمریکا برای اطلاعاتی که به دستگیری نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا و برخی دیگر از مقامات رسمی این کشور منجر شود، 15 میلیون دلار جایزه معین کرد.

جایزه 15 میلیون دلاری آمریکا برای اطلاعات منجر به دستگیری رئیس جمهور ونزوئلا

به گزارش گروه بین الملل مجله فان پی سی به نقل از یورونیوز، وزارت دادگستری آمریکا روز پنج شنبه در جریان یک کنفرانس خبری گفت که دولت ایالات متحده علیه نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا و تنی چند از مقام های دولت این کشور به اتهام مبادرت به سازمان دهی تشکیلات تروریستی با هدف قاچاق مواد مخدر، اعلام جرم کرده است.

وزارت دادگستری آمریکا مدعی است، اتهام اصلی وارد شده به مادورو و همدستانش مبادرت به قاچاق انواع مواد مخدر به ویژه کوکائین است که در هماهنگی کامل با گروه شورشی فارک در کلمبیا انجام می شود.

افزون بر مادورو، حداقل نام پنج فرد دیگر از جمله دیوزدادو کابلو روندون، رئیس مجلس مؤسسان و هوگو آرماندو کارواژال باریوس، مدیر سابق آژانس اطلاعاتی ارتش ونزوئلا و رهبران گروه فارک نیز در کیفرخواست دولت آمریکا به سازماندهی شبکه قاچاق مواد مخدر متهم شده اند.

در جریان این کنفرانس خبری همچنین اعلام شد که دادگاه ناحیه کالیفرنیای جنوبی نیز مایکل مورِنو، رئیس دادگستری ونزوئلا را به پولشویی گسترده متهم کرده است.

انتظار می رود دادستان های فدرال آمریکا ادعا کنند که رهبران ونزوئلا به امید جلب کمک شورشیان کلمبیایی تصمیم به مشارکت عمده در تجارت غیرقانونی مواد مخدر گرفته اند. در همین حال روزنامه لوس آنجلس تایمز مدعی شده که این همکاری در دوران ریاست جمهوری هوگو چاوز کلید خورده است.

آمریکا با غیرمشروع خواندن حکومت مادورو و متهم کردن او به تقلب در انتخابات ریاست جمهوری از خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا حمایت می کند. در مقابل مادورو نیز بارها آمریکا را به دخالت در امور داخلی کشورش متهم کرده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 94

به "جایزه 15 میلیون دلاری آمریکا برای اطلاعات منجر به دستگیری رئیس جمهور ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه 15 میلیون دلاری آمریکا برای اطلاعات منجر به دستگیری رئیس جمهور ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید