توجه ویژه وزارت کشور به مناطق محروم

به گزارش مجله فان پی سی، تهران (پانا) - رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به توجه ویژه وزارت کشور به مناطق محروم در قالب طرح توسعه 31 شهرستان کمتر برخوردار گفت با همکاری و همفکری مجلس و دولت، احکام مناسبی در قانون بودجه سال جاری برای تقویت مدیریت شهری و روستایی لحاظ شده است که تحقق آن نیازمند توجه مضاعف تمامی دستگاه ها و نهادهاست.

توجه ویژه وزارت کشور به مناطق محروم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی نژاد که 15 اردیبهشت ماه در نشست آنالیز مسایل و مسائل عمرانی شهرستان های خانمیرزا و لردگان سخن می گفت، با بیان اینکه از استان چهارمحال و بختیاری دو شهرستان خانمیرزا و لردگان انتخاب شده است، در مورد برنامه تقویت 31 شهرستان کمتر برخوردار اظهارکرد: در این راستا و به منظور بهره گیری از ظرفیت های دستگاه های مرتبط و هم افزایی، همیاری و همکاری حداکثری تمامی دستگاه های مرتبط با این موضوع، تفاهم نامه های همکاری به منظور بهره گیری از ظرفیتهای دستگاه های مرتبط منعقد شده است و مسوولان استانی باید موضوعات مرتبط را پیگیری و مسائل را برای رفع شدن به وزارت کشور منعکس نمایند.

وی با بیان اینکه مسوولان استانی و مدیریت شهری و روستایی باید زمینه حضور موثر بخش خصوصی، سازمان های مردم نهاد و خیرین در مبحث 31 شهرستان کمتر توسعه یافته را با هدف به کارگیری توانمندی های آنان در ایجاد و تقویت زیرساخت ها و اجرای برنامه های فرهنگی، هنری، اجتماعی و مالی را فراهم نمایند، نسبت به افزایش ارتقای شاخص های توسعه یافتگی دو شهرستان لردگان و خانمیرزا و ارتقای شاخص های شهری و روستایی این دو شهرستان ابراز امیدواری کرد.

جمالی نژاد در ادامه با اشاره به چالش های شهرداری ها و دهیاری های کشور از جمله این دو شهرستان، کاهش درآمدها را از مهمترین دغدغه های این دستگاه ها مطرح کرد و گفت: ردیف های اعتباری خوبی در بودجه سال جاری برای یاری به شهرداری ها و دهیاری ها در نظر گرفته شده که هم به صورت یاری های بلاعوض و هم به صورت تسهیلات است.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در ادامه با اشاره به ابلاغ شیوه نامه جدید سرمایه گذاری شهرداری های کشور توسط وزیر کشور در اسفند ماه سال گذشته ابرازامیدواری کرد که این شیوه نامه راهگشای مناسبی برای ورود به عرصه مذاکره شهرداری با سرمایه گذاران باشد تا با نقش آفرینی در بهبود فرآیند سرمایه گذاری در شهرداری ها، سبب درآمد پایدار در شهرداری ها گردد.

وی در عین حال توضیح داد: دوران اتکای شهرداری و دهیاری به یاری های دولتی سرانجام یافته است و شهرداران و دهیاران در امور مربوط به حوزه های کاری خود باید خلاقیت و نوآوری به خرج دهند و ضرورت دارد شوراها و شهرداری ها و دهیاری ها با جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی و مشارکت فعال شهروندان و واگذاری قانونمند امور به مردم و بخش خصوصی امور را پیش ببرند.

جمالی نژاد در خاتمه گقت: امید می رود در کنار مساعدت ها شهرداری ها بتوانند با اقدامات خلاقانه و نوآورانه کارنامه قابل قبولی از خود نشان دهند.

در این نشست نماینده مردم شهرستان های لردگان و خانمیرزا در مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری و فرماندار و شهرداران هم ضمن بیان گزارش هایی از شرایط این مناطق، مسایل و مسائل و پیشنهادهای اجرایی خود را بیان کردند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 807

به "توجه ویژه وزارت کشور به مناطق محروم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توجه ویژه وزارت کشور به مناطق محروم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید