تمهیدات سازمان میادین تبریز برای پیشگیری از شیوع کرونا

به گزارش مجله فان پی سی، مدیر عامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری تبریز تمهیدات جدید این سازمان جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در میادین را تشریح کرد.

تمهیدات سازمان میادین تبریز برای پیشگیری از شیوع کرونا

به گزارش خبرنگار از ،مدیر عامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری تبریز در جلسه هماهنگی جلوگیری از شیوع کرونا، تمهیدات جدید این سازمان جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در میادین را تشریح کرد.

محمدی با بیان این که تا به امروز اقدامات متعددی برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا در میادین تحت نظارت اجرا شده است، گفت: برای کاهش شیوع این بیماری، پروتکل های بهداشتی در بین مغازه داران و غرف توزیع شده و در ورودی میادین بنر های رعایت نکات بهداشتی نیز نصب شده است.

او با تاکید بر این که مهم ترین راه برای کاهش شیوع بیماری کرونا در میادین، رعایت بهداشت فردی است، گفت: ارائه خدمات مغازه داران و کارگران آن ها، حتی باربری ها، باید با دستکش و ماسک انجام گیرد و در موقع خرید و فروش ها حتما از کارت بانکی استفاده گردد؛ همچنین حداقل فاصله یک و نیم متری را رعایت نمایند.

او گفت: با این که عملیات شست وشو و ضدعفونی در میادین تحت نظارت سازمان به طور مستمر و روزانه انجام می گردد، اما از تمامی شهروندان خواستاریم که قبل از مصرف نسبت به ضدعفونی و گندزدایی اقلام اقدام نمایند.

حسن زاده مدیرکل اداره سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز نیز در این جلسه ضمن قدردانی از همراهی و همکاری اتحادیه بارفروشان در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در میادین میوه و تره بار، گفت: بهداشت فردی، مهم ترین نکته ای است که غرفه داران و کارگران غرف باید رعایت نمایند.

جهت جلوگیری از انتقال بیماری، تصمیم بر این شد تا صاحبان غرف، اقلام بهداشتی مصرفی غرفه داران و کارگران آن ها از جمله، ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی نماینده را تهیه و در اختیار آنان قرار دهند تا در هنگام خرید و فروش استفاده نمایند.

همچنین بر لزوم استفاده درست از دستکش، ماسک و اطلاع رسانی مداوم بین مغازه داران برای رعایت نکات بهداشتی تاکید شد و ضد عفونی مداوم تجهیزات مغازه ها و دست های غرفه داران نیز مورد تاکید نهاده شد؛ طبق تصمیم گرفته شده در جلسه از روز شنبه نمایندگان بهداشت بر میادین میوه و تره بار نظارت می نمایند.

در سرانجام جلسه از سیستم شستشو و ضدعفونی نماینده تمام اتوماتیک خودرو های حامل بار و مراجعه نمایندگان بازدید به عمل آمد؛ این دستگاه در آینده نزدیک عملیات ضدعفونی را از طریق دستگاه اوزون ساز که در آن به جای استفاده از محلول های ضدعفونی از اوزون استفاده می گردد، انجام خواهد داد.

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 110

به "تمهیدات سازمان میادین تبریز برای پیشگیری از شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمهیدات سازمان میادین تبریز برای پیشگیری از شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید