تشریح نحوه لغو فروش سهام عدالت

به گزارش مجله فان پی سی، امکان حذف سفارش سهام عدالت بیش از 10 روز است که فراهم شده و سهامدارانی که به وسیله بانکها یا کارگزاری ها اقدام به فروش سهام خود نموده بودند می توانند نسبت به حذف آن اقدام نمایند. این افراد باید توجه داشته باشند که در صورت عدم مراجعه به درگاه های بانک و کارگزاری، چنانچه سفارش فروش خود را ثبت نموده باشند، سهام عدالت آن ها فروش خواهد رفت.

تشریح نحوه لغو فروش سهام عدالت

امکان حذف سفارش سهام عدالت بیش از 10 روز است که فراهم شده و سهامدارانی که به وسیله بانکها یا کارگزاری ها اقدام به فروش سهام خود نموده بودند می توانند نسبت به حذف آن اقدام نمایند. این افراد باید توجه داشته باشند که در صورت عدم مراجعه به درگاه های بانک و کارگزاری، چنانچه سفارش فروش خود را ثبت نموده باشند، سهام عدالت آن ها فروش خواهد رفت.

پس از آزادسازی سهام عدالت در اردیبهشت ماه، از مجموع 49 میلیون نفر از دارندگان سهام عدالت، حدود 19 میلیون نفر روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کردند. بر این اساس ابتدا امکان فروش 30 درصد و پس از چند ماه سپس امکان فروش 30 درصد دیگر (یعنی مجموعا 60 درصد) از سهام عدالت برای مشمولین این سهام فراهم شد و از آنجایی که این اتفاق در روزهای صعودی بازار سرمایه رخ داد، بعضی سهامداران اقدام به فروش سهام خود کردند.

اتفاقی که باعث شد یا سهام آن ها فروش نرود یا با ارزش کم به فروش برسد. به همین دلیل بنا به درخواست تعداد زیادی از مشمولان سهام عدالت مبنی بر ایجاد حذف سفارش فروش، زیر ساخت های لازم در اختیار بانک ها و شرکت های کارگزاری قرار گرفته است؛ به گونه ای که مشمولان از چهارشنبه 14 آبان ماه میتوانستند درخواست حذف سفارش فروش خود را لحاظ نمایند.

بر این اساس، در سامانه های فروش سهام عدالت بانک ها و شرکت های کارگزاری بخش لغو سفارش فروش افزوده شده است تا سهامداران بتوانند از این گزینه نیز استفاده نمایند. البته سهامداران باید به این نکته مهم توجه نمایند که درخواست حذف سفارش فروش زمانی اجرا خواهد شد که سهام مشمولان درسامانه های سهام عدالت به فروش نرفته باشد.

همچنین در صورت عدم مراجعه سهام داران به درگاه شرکت های کارگزاری و عدم لغو سفارش، سهام آنها بر اساس قیمت های روز بازار به تشخیص کارگزار و در چارچوب قوانین و مقررات به فروش رسیده و وجوه حاصل از آن به حساب مشمولان واریز خواهد شد.

بر این اساس از لحظه درخواست لغو فروش توسط سهام دار تا زمانی که فرد جواب نهایی که پذیرش یا لغو شد را دریافت می نماید، حداکثر سه روز کاری زمان می برد. البته ابتدا سهام دار باید با مراجعه به پنل شرایط سهام خود را ببینند و چنانچه در شرایط سهام عدالت که برای فروش گذاشته بودند در دست آنالیز یا سفارش باز بود می توانند نسبت به لغو فروش اقدام نمایند.

منبع: ایسنا

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 491

به "تشریح نحوه لغو فروش سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح نحوه لغو فروش سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید