تجمع کشاورزان و مردم اصفهان در اعتراض به خشکی زاینده رود

به گزارش مجله فان پی سی، صبح امروز مردم و کشاورزان اصفهان با حضور در کنار پل خواجو دغدغه های خود در مورد احیای دائمی زاینده رود را بیان کردند و از مسؤولان خواستند تا نسبت به مسائل زاینده رود رسیدگی نمایند.

تجمع کشاورزان و مردم اصفهان در اعتراض به خشکی زاینده رود

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، از صبح امروز چندین هزار نفر از کشاورزان و مردم اصفهان در بستر زاینده رود و کنار پل تاریخی خواجو تجمع کردند.

کشاورزان اصفهان که از روزهای گذشته با برپایی چادر در بستر خشک زاینده رود مطالبات خودشان در مورد تعین تکلیف شرایط کشت پاییزه را مطالبه می کردند.

مردم اصفهان با در دست داشتن شعارنوشته هایی تنها مطالبه خود را زاینده رود عنوان کردند و نسبت به احیای زاینده رود، برطرف مسائل آلودگی و فرونشست تاکید کردند.

اصفهانی ها اعلام کردند اجازه سوءاستفاده به دشمنان برای بهره برداری از مطالبات شان را نخواهند داد و صرفا مطالبه آن ها مسائل آب و کشاورزی است.

در این تجمع کشاورزان خودشان میدان دار بودند تا کسی نتواند از مطالبات به حق آنها سوءاستفاده کند. از نکات قابل توجه در نظر گرفتن انتظامات برای مراسم و تقدیر از مردم برای حمایت از کشاروزان بود.

لازم به ذکر است، در سال های گذشته به علت فقدان بارش ها و سوءمدیریت در مدیریت صحیح منابع آب زاینده رود حجم آب سد زاینده رود به 179 میلیون متر مکعب رسیده است و آنگونه که مدیر بهره برداری سد اعلام نموده در صورت عدم مدیریت مصرف و ادامه بارش ها به صورت فعلی حجم سد تنها جوابگوی 2 ماه آینده مردم اصفهان خواهد بود.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 دی 1400 بروزرسانی: 22 دی 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 1094

به "تجمع کشاورزان و مردم اصفهان در اعتراض به خشکی زاینده رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجمع کشاورزان و مردم اصفهان در اعتراض به خشکی زاینده رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید