به زودی باقی مانده سود سهام عدالت به حساب مشمولان واریز می گردد

به گزارش مجله فان پی سی، سخنگوی آزادسازی سهام عدالت گفت: اکنون از همه شرکت ها درخواست داریم که بقیه سود را به شرکت سپرده گذاری واریز نمایند تا سود به جامانده به زودی و در ایام ماه رمضان به حساب مشمولان سهام عدالت واریز گردد.

به زودی باقی مانده سود سهام عدالت به حساب مشمولان واریز می گردد

به گزارش خبرنگاران، حسین فهیمی امروز (شنبه) در مصاحبه با ایرنا به توزیع سود سهام عدالت اشاره نمود و اضافه کرد: در واپسین روزهای سال 99 به پنجمین مرحله از طرح آزادسازی سهام عدالت رسیدیم که براساس آن پرداخت سود این سهام به وسیله بازار سرمایه صورت گرفت.

وی گفت: روش پرداخت به وسیله بازار سرمایه با تفاوت بنیادی نسبت به پرداخت سود سهام عدالت نسبت به سال های گذشته همراه بود، بدین معنا که در گذشته به ازای هر نفر یک مبغ سودی در نظر گرفته می شد و سود در نظر گرفته در تاریخی تعیین برای افراد پرداخت می شد.

فهیمی گفت: سال جاری سهامداران اقدام به فروش بخشی از سهام خود در بازار کردند که در روش مستقیم حدود سه میلیون و 200 هزار نفر و در روش غیر مستقیم حدود 10 هزار نفر سهام خود را فروختند و طبق آن تعداد سهام افراد و میزان سود تعلق گرفته کاهش پیدا کرد.

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت گفت: روش محاسبه برای پرداخت سال جاری سهامداران بدین صورت بود که مشمولان سهام عدالت در روش سهامداری مستقیم و غیرمستقیم از چه تعداد سهم و در چه شرکتی برخوردارند و این موضوع هم مدنظر نهاده شد که چه تعداد سود به ازای هر سهم براساس عملکرد شرکت های سرمایه پذیر تعلق گرفت.

وی ادامه داد: بعد از محاسبه میزان سود آن را به شرکت های سرمایه پذیر ارسال کردیم و در خاتمه سود دریافت شده را بین 49 میلیون سهامدار توزیع و به حساب آنها واریز کردیم.

فهیمی گفت: اکنون در صدد هستیم تا بقیه سود سهام عدالت را از شرکت ها دریافت و به حساب افراد واریز کنیم و از هیچ تلاشی برای پرداخت هر چه زودتر 50 درصد دوم سود سهام عدالت دریغ نخواهیم کرد.

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت گفت: اکنون از همه شرکت ها درخواست داریم که مابقی سود را به شرکت سپرده گذاری واریز نمایند تا سود به جامانده به زودی و در ایام ماه رمضان به حساب مشمولان سهام عدالت واریز گردد.

نخستین مرحله از واریز سود سهام عدالت برای سهامداران 2 روش مستقیم و غیرمستقیم در تاریخ 28 اسفند ماه سال 99 انجام شد.

دارندگان سهام 500 هزار تومانی، رقمی حدود 200 هزار تومان دریافت کردند و برای دارندگان سهام یک میلیون تومانی دو برابر سود سهام 500 هزار تومانی پرداخت شد که رقم آن 400 هزار تومان بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 780

به "به زودی باقی مانده سود سهام عدالت به حساب مشمولان واریز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به زودی باقی مانده سود سهام عدالت به حساب مشمولان واریز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید