بهترین ضدعفونی کننده برای مقابله با ویروس کرونا چیست؟

به گزارش مجله فان پی سی، عضو هیأت علمی گروه میکروبیولوژی دانشگاه مازندران گفت: مناسب ترین و بهترین ضدعفونی کننده سطوح الکل اتانول با غلظت 70 درصدی است.

بهترین ضدعفونی کننده برای مقابله با ویروس کرونا چیست؟

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایسنا از مازندران، مجتبی محسنی با بیان اینکه ویروس کرونا از ویروس های پوششی (چربی دار) بوده است، اظهار کرد: هر حلالی که بتواند این چربی ها را حل نماید، مناسب ترین حلال است که ارزان ترین آن ها مواد شوینده خواهد بود.

وی بیان نمود: برای ضدعفونی کردن سطوحی که قابل شست وشو نیستند، مناسب ترین الکل برای تمیز کردن آن ها الکل اتانول با غلظت 70 درصدی است.

عضو هیئت علمی گروه میکروبیولوژی دانشگاه مازندران افزود: الکل ها معمولاً با غلظت 25 درصد به بالا خاصیت میکروب کشی خوبی دارند اما بهترین غلظت برای الکل اتانول غلظت 70 درصد است.

محسنی ادامه داد: الکل اتانول با غلظت 70 درصد را برای ضدعفونی کردن سطوح مختلف می توان استفاده کرد و اینکه فقط 70 درصد باشد، اهمیت خاصی ندارد بلکه الکلی با غلظت 25 درصد هم می تواند خاصیت میکروب کشی را شامل گردد.

وی گفت: الکل های صنعتی که جنس آن ها از نوع متانول بوده می تواند خاصیت ضد میکروبی داشته باشد اما با توجه به آسیب هایی که به بدن وارد می نماید، صحیح نیست از آن استفاده گردد بنابراین توصیه نمی گردد.

عضو هیأت علمی گروه میکروبیولوژی دانشگاه مازندران گفت: الکل متانول (الکل صنعتی) به پوست، دستگاه تنفسی و اعضای دیگر بدن آسیب خواهد زد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 40

به "بهترین ضدعفونی کننده برای مقابله با ویروس کرونا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین ضدعفونی کننده برای مقابله با ویروس کرونا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید