برای 143 گزارش مربوط به مشاهده بشقاب پرنده هیچ توضیحی نیافته ایم !

به گزارش مجله فان پی سی، خبرنگاران: اداره اطلاعات ملی آمریکا روز آدینه 25 ژوئن (4 تیر) با انتشار گزارشی خاطرنشان کرد که برای شناسایی اشیاء ناشناس پرنده یا اصطلاحاً بشقاب پرنده که موارد مشاهده آنها تا به امروز ثبت شده، احتیاج به جمع آوری اطلاعات بیشتری دارد.

برای 143 گزارش مربوط به مشاهده بشقاب پرنده هیچ توضیحی نیافته ایم !

به گزارش خبرنگاران به نقل از یورونیوز در این گزارش آمده است که از 144 مورد ثبت رؤیت اشیاء ناشناخته در حال پرواز در آسمان از سال 2004 تا 2021، تا به امروز 143 مورد قابل شناسایی نبوده است. بیشتر گزارش های مشاهده اجسام مرموز مربوط به دو سال گذشته بوده است.

دولت آمریکا در گزارش خود که از مدت ها پیش انتظار انتشارش می رفت، این موارد مرموز را پدیده های هوایی ناشناخته خوانده است.

در گزارش اطلاعاتی آمریکا آمده است که تنها یکی از این موارد با اطمینان بالا شناسایی شده و آن هم مربوط به یک بالن عظیم در حال خالی شدن بوده است.

بر پایه همین گزارش، 18 مورد از مشاهدات ثبت شده هم شامل حرکات و خصوصیات پروازی نامعمول است.

در گزارش اطلاعات ملی آمریکا آمده است: در موارد ثبت شده اشیایی دیده شده اند که در هنگام وزیدن باد بالای سطح دریا ثابت مانده اند یا در خلاف جهت باد، به طور ناگهانی و یا با سرعت قابل ملاحظه ای حرکت می نمایند، بدون این که نیروی پیشرانه آنها قابل تشخیص باشد.

همین گزارش می افزاید که این اشیاء بعلاوه طوری به نظر می رسند که گویی فناوری پیشرفتهای دارند.

فرضیه های مختلف برای شرح این پدیده ها به پنج دسته بخش پذیرند که شامل اثرات آشفتگی به وجود آمده در هوا، پدیده های جوی طبیعی، عملیات سری آمریکا، فعالیت سامانه های دشمنان خارجی آمریکا مانند چین و روسیه یا سایر دلایل است.

با این حال در این گزارش که به کمیسیون های پارلمانی در کنگره آمریکا فرستاده شده، گفته شده است که کمبود گزارش های با کیفیت بالا درباره پدیده های مشاهده شده، مانع از نتیجه گیری قاطع درباره آنها می گردد.

بشقاب پرنده ها همیشه بخشی از فرهنگ عامه و درونمایه داستان های علمی تخیلی را تشکیل می داده اند، اما اخیراً مقامات نگرانی از بروز پدیده های ناشناخته در حوزه امنیت ملی، به ویژه در نزدیکی سایت های دفاعی را جدی تلقی می نمایند.

کاتلین هیکس، معاون وزیر دفاع آمریکا در یادداشتی که پس از این گزارش منتشر شد، نوشت: بسیار مهم است که ایالات متحده امنیت و ایمنی عملیات خود در محدوده های وزارت دفاع را حفظ کند. به همین منظور بسیار مهم است که هر زمان اعضای نیروی هوایی ارتش یا سایر پرسنل دولت شاهد مداخله اجسام پرنده یا سایر اشیاء مرموز در آسمان بودند، آن را گزارش دهند.

وی گفت قرار است مأموریت شناسایی این گونه پدیده ها در وزارت دفاع رسمیت بیابد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 912

به "برای 143 گزارش مربوط به مشاهده بشقاب پرنده هیچ توضیحی نیافته ایم !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای 143 گزارش مربوط به مشاهده بشقاب پرنده هیچ توضیحی نیافته ایم !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید