بخشش یک قاتل به احترام ماه رمضان

به گزارش مجله فان پی سی، تهران (پانا) - اعضای خانواده ای که فرزندشان شش سال قبل هنگام شوخی با دوستانش به کام مرگ رفته بود به احترام ماه مبارک رمضان از متهم اعلام گذشت کردند.

بخشش یک قاتل به احترام ماه رمضان

به گزارش ایسنا، ساعت 15 روز سه شنبه پنجم آبان سال 94 به مأموران پلیس تهران خبر رسید پسر جوانی در درگیری مرگباری در ساختمان نیمه کاره ای به قتل رسیده است.

با اعلام این خبر تیمی از مأموران کلانتری 126 تهرانپارس به محل حادثه در خیابان قنات کوثر رفتند. مأموران پلیس در یکی از طبقات ساختمان در حال ساخت با جسد پسر 18 ساله ای به نام حامد روبه رو شدند که با اصابت ضربه چاقو به کام مرگ رفته بود.

یکی از شاهدان عینی به مأموران پلیس گفت: من همراه تعدادی کارگر در این ساختمان کار می کنم. ساعتی قبل حامد همراه چند کارگر دیگر در حال آب پاشی دیوار سیمانی بودند که شوخی شوخی روی هم آب می پاشیدند. دقایقی از شوخی آن ها نگذشته بود که آن ها با هم درگیر شدند وبا چوب و کلنگ و شیلنگ به جان هم افتادند. در حالی که درگیری آن ها بالا گرفته بود، مسعود 21 ساله که او هم در این ساختمان کارگری می کرد از طبقه پایین به طبقه بالا آمد و قصد میانجیگری داشت، اما لحظاتی بعد او هم وارد درگیری شد و با چاقو حامد را به قتل رساند و از محل گریخت.

دستگیری قاتل

همزمان با انتقال جسد مقتول به پزشکی قانونی مأموران پلیس پایتخت به دستور بازپرس جنایی تحقیقات را برای شناسایی و دستگیری قاتل فراری شروعکردند.

بررسی های مأموران پلیس نشان داد قاتل پس از حادثه محل زندگی اش را در تهران ترک کرده و به مکان نامعلومی رفته است.

در حالی که سه ماه از حادثه گذشته بود مأموران پلیس در تحقیقات فنی دریافتند قاتل پس از فرار به یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان رفته و در آنجا در سوپر مارکتی مشغول به کار شده است.

بدین ترتیب کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با دریافت نیابت قضایی به سیستان و بلوچستان رفتند و قاتل فراری را بازداشت و به تهران منتقل کردند.

اعتراف به قتل

متهم پس از انتقال به اداره پلیس با اظهار پشیمانی به قتل پسر 18 ساله اعتراف کرد و در توضیح ماجرا گفت: 10 روز قبل از حادثه از شهرستان به تهران آمدم و از طریق یکی از دوستانم که در آن ساختمان کارگری می کرد به پیمانکار معرفی شدم و شروع به کار کردم. من با هیچ یک از کارگران مسئله ای نداشتم و روز حادثه من در طبقه اول مشغول به کار بودم و تعدادی از کارگران هم در طبقه بالا دیوارهای سیمانی را آب پاشی می کردند. آن ها به شوخی در حال آب پاشی روی هم بودند که آب به طبقه پایین ریخته شد. به خاطر همین موضوع به بالا رفتم تا از آن ها بخواهم شوخی نکنند، اما ناگهان با هم درگیر شدند. می خواستم میانجیگری کنم که یکی از آن ها به شوخی به روی من آب پاشید و گوشی ام خیس شد. خیلی ناراحت شدم و با آن ها درگیر شدم که حامد و یکی از دوستانش با چوب، چاقو و کلنگ به من حمله کردند. یکی از آن ها با چوب به سرم زد و حامد هم می خواست با چاقو به من ضربه بزند که چاقو را از دست او گرفتم و ضربه ای به او زدم. من قصد قتل نداشتم و فقط می خواستم از خودم دفاع کنم.

پس از حادثه خیلی ترسیدم و به استان سیستان و بلوچستان فرار و در مغازه سوپر مارکتی شروع به کار کردم، اما سه ماه بعد دستگیر شدم.

بخشش

متهم پس از تحقیقات تکمیلی در شعبه 4 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد. اولیای دم برای متهم درخواست قصاص کردند و هیئت قضایی با توجه به اوراق پرونده قاتل را به قصاص محکوم کرد.

حکم دادگاه پس از تأیید در یکی از شعبه های دیوانعالی کشور برای سیر مراحل اجرای حکم به شعبه دوم اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران ارسال شد. در حالی که متهم در یک قدمی چوبه دار قرار داشت و اولیای دم اصرار به قصاص داشتند قاضی محمد شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران همراه تیم صلح و سازش دادسرا جلساتی را با حضور اولیای دم و خانواده متهم برای جلب رضایت برگزار کردند که در نهایت چند روز قبل اولیای دم به دادسرا آمدند و به احترام ماه رمضان از متهم گذشت کردند. آن ها رضایتنامه خود را تحویل قاضی حمیدرضا کیاستی نیا دادیار شعبه دوم دادند.

بدین ترتیب مرد جوان که در انتظار چوبه دار بود با این اقدام خداپسندانه اولیای دم به زندگی دوباره بازگشت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 771

به "بخشش یک قاتل به احترام ماه رمضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشش یک قاتل به احترام ماه رمضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید