با اعلامآشوبمجوز خشونت بیشتر علیه معترضین ضد نژادپرستی صادر شد

به گزارش مجله فان پی سی، به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، مقامات شهرهای سیاتل و پورتلند با توجه به ادامه اعتراضات ضد نژادپرستی در این شهرها، شرایط آشوب اعلام نموده و بدین ترتیب نیروهای امنیتی مستقر در این شهرها مجوز خشونت بیشتر علیه معترضین را دریافت کردند.

با اعلامآشوبمجوز خشونت بیشتر علیه معترضین ضد نژادپرستی صادر شد

این در حالی است که سایر شهرهای آمریکا نیز همچنان صحنه اعتراضاتی است که از حدود دو ماه قبل و بعد از قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی به دست پلیس شروع شده است.

در همین رابطه تظاهرات کنندگان علیه نژادپرستی در شب های گذشته علاوه بر پورتلند که برای چندمین شب متوالی شرایط ناآرامی داشت، در چند شهر دیگر آمریکا نیز با ماموران پلیس درگیر شدند.

پلیس شهر آستین در ایالت تگزاس خاطرنشان کرد که یک نفر در حاشیه اعتراض ها در این شهر به ضرب گلوله کشته شده است.

معترضان همچنین در شهرهای اوماها در ایالت نبراسکا، اوکلند و لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا، ریچموند در ایالت ویرجینیا، سیاتل در ایالت واشنگتن و لوئیزویل در ایالت کنتاکی به خیابان ها آمدند.

شرکت کنندگان در تظاهرات شهر نیویورک نیز به اعزام ماموران فدرال به شهرها برای مقابله با ناآرامی ها اعتراض کردند.

به گزارش رسانه های آمریکا پلیس در شهر ریچموند برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان به شلیک گاز اشک آور متوسل شد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که از زمان شروع اعتراضات شعار قانون و نظم را مطرح نموده دستور اعزام ماموران پلیس فدرال به شهرهای ناآرام را صادر نموده است.

در بعضی از ویدئوهایی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است ماموران پلیس فدرال در لباس شبه نظامیان و بدون درج نامشان بر روی یونیفورم های خود دیده می شوند. این تصاویر اعتراض های بسیاری را در آمریکا برانگیخته است. وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام نموده است که در خصوص نحوه فعالیت این ماموران تحقیق خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 305

به "با اعلامآشوبمجوز خشونت بیشتر علیه معترضین ضد نژادپرستی صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با اعلامآشوبمجوز خشونت بیشتر علیه معترضین ضد نژادپرستی صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید