اولین واکنش روسیه به حادثه نطنز

به گزارش مجله فان پی سی، ایسنا نوشت:سخنگوی وزارت خارجه روسیه تاکید نمود که این کشور از نزدیک درحال دنبال کردن شرایط پیرامون سایت هسته ای نطنز می باشد.

اولین واکنش روسیه به حادثه نطنز

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش اردوپوینت، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز دوشنبه ابراز امیدواری کرد که حادثه در سایت هسته ای نطنز باعث تضعیف مذاکرات درخصوص احیای برنامه جامع اقدام مشترک نگردد.

وی در این باره گفت: ما از نزدیک گزارش های رسانه ای و بیانیه ها از سوی مقامات ایرانی در رابطه با شرایط در تاسیسات غنی سازی اورانیوم در نطنز - که اتفاق جدی در آن به وقوع پیوسته است - را دنبال می کنیم. ما مطمئن هستیم که علت این حادثه از سوی طرف ایرانی به طور کامل آنالیز خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه ادامه داد: ما امیدواریم که اتفاق روی داده به هدیه ای برای دشمنان برجام تبدیل نگردد و گفت وگوها در وین برای احیای این توافق را تضعیف نکند.

زاخارووا تاکید نمود درصورتی که این حادثه حمله ای عمدی بوده باشد، باید قویا محکوم گردد.

وی در این رابطه توضیح داد: در چنین شرایطی تنها تهدیدات علیه ایمنی هسته ای - که متخصصین ایرانی به جا و به طور حرفه ای به آن رسیدگی کردند - باعث نگرانی نمی شوند. اگر تایید گردد که اقدامات عمدی شخصی باعث این حادثه شده باشد، باید قویا محکوم گردد.

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفت وگو با ایسنا درخصوص این حادثه شرح داد و گفت: بامداد روز یکشنبه حادثه ای در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی سازی نطنز (مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن) اتفاق افتاده است. بر اساس اطلاع ما خوشبختانه این حادثه صدمات انسانی و آلودگی به دنبال نداشته است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 799

به "اولین واکنش روسیه به حادثه نطنز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین واکنش روسیه به حادثه نطنز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید