افشای اسرار افزایش درآمد غول&zwnjهای نفتی

به گزارش مجله فان پی سی، بررسی اظهارنامه ها و گزارش موسسات رتبه سنجی نشان داد برخی از بزرگترین شرکت های نفتی جهان با پرداخت یا عدم پرداخت مالیات سود های تحصیل شده توسط زیرمجموعه هایشان در بهشت های مالیاتی، درآمدهایشان را در سال های اخیر افزایش داده اند.

افشای اسرار افزایش درآمد غول&zwnjهای نفتی

به گزارش ایسنا، گزارش انحصاری رویترز نشان داد شرکت هایی مانند شورون، شل، بریتیش پترولیوم، توتال و انی زیرمجموعه هایی در بخش تجارت نفت، خدمات بانکی یا بیمه در بهشت های مالیاتی دارند و سود این زیرمجموعه مالیات بسیار اندکی داشته یا اصلا مالیات ندارد.

همه شرکت های یاد شده در گزارش رویترز فعالیت هایی در حوزه های قضایی که نرخ مالیاتی پایینی دارند، برای اهداف تجاری داشته اند.

ابرغول های نفتی در بهشت های مالیاتی مانند باهاماس، برمودا، سوییس، چنل آیلند انگلیس و ایرلند زیرمجموعه های بیمه و تجارت نفت دارند و در این حوزه های قضایی به میزان قابل ملاحظه ای مالیات کمتر در مقایسه با کشور هایی که در آنجا به استخراج نفت و گاز تولید مشغول هستند، پرداخت می کنند.

بر اساس اسنادی که توسط رویترز مشاهده شد، به عنوان مثال شرکت شل 2.7 میلیارد دلار درآمد بدون مالیات از زیرمجموعه هایش در باهاماس و برمودار در سال های 2018 و 2019 داشته است. این درآمد هفت درصد از سود شل در سال های 2018 و 2019 را تشکیل داده است.

اگر این زیرمجموعه در هلند بودند، شل باید حداقل 700 میلیون دلار مالیات برای درآمد مذکور پرداخت می کرد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، کارشناسان حقوق مالیات شرکتی می گویند تغییر محل سود که همه شرکت های نفتی منکر آن هستند، بسیاری از کشور های تولیدکننده نفت را از درآمد مالیات نفتی بیشتر محروم می کند. برای برخی از این کشور های تولیدکننده نفت، درآمد مالیات نفتی از شرکت های بزرگ منبع مهم درآمد دولتی است.

منبع: فرارو
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 537

به "افشای اسرار افزایش درآمد غول&zwnjهای نفتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای اسرار افزایش درآمد غول&zwnjهای نفتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید