افشاگری تازه از جنایات جنگی نظامیان انگلیسی در افغانستان

به گزارش مجله فان پی سی، به تازگی اسناد طبقه بندی از وقوع جنایات جنگی نظامیان انگلیسی و تلاش نیروهای ویژه این کشور برای پنهانکاری از کشتار شهروندان افغان منتشر شده است.

افشاگری تازه از جنایات جنگی نظامیان انگلیسی در افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، رسانه های انگلیسی اسنادی را منتشر کردند که نشان می دهد؛ نیروهای ویژه این کشور شماری از شهروندان افغانستان را بدون آنکه مسلح باشند و تهدیدی محسوب شوند به ضرب گلوله کشته اند.

گزارش ها دولت و ارتش انگلیس را به کشتار شهروندان افغانستان و تلاش برای سرپوش گذاشتن بر آن متهم می کنند.

به گزارش بی بی سی، وکلای شماری از خانواده های شهروندان افغان که در حمله شبانه نیروهای ویژه انگلیس کشته شدند در دادگاه عالی این کشور وزارت دفاع انگلیس را به چالش کشیده اند.

براساس این گزارش، وزارت دفاع انگلیس اسناد بسیار حساس و محرمانه ای را منتشر کرده که نشان می دهد در داخل ارتش این کشور میز نگرانی های جدی در مورد این عملیات ها وجود داشته است.

براساس این اسناد، در ایمیل هایی که پس از این حملات فرستاده شده، یکی از افسران می پرسد: آیا در مورد کشتار جمعی اخیر صحبت می کنید؟

سرباز دیگری پاسخ داده که دو افغان دیگر در حالی که به سمت اسلحه می رفتند، کشته شده اند و این چندمین بار است که این اتفاق رخ می دهد.

در ایمیل دیگری خشم یک افسر افغان بیان شده که گفته دو افغان در حال فرار کشته شده اند و دو نفر دیگر نیز هدف گرفته شده و به قتل رسیده اند.

این در حالی است که وزارت دفاع انگلیس اخیراً واحدی را که درباره جنایات جنگی احتاقتصادی در افغانستان تحقیق می کرد تعطیل کرد.

جنایات جنگی نیروهای خارجی در افغانستان باوجود تلاش برای پنهانکاری در حالی روز به روز بیشتر آشکار می شود که این نیروها مصونیت قضایی دارند و تلاش ها برای پیگرد قانونی عاملان این جنایت ها تا به امروز بی نتیجه بوده است.

در خرداد ماه نیز دونالد ترامپ در واکنش به تلاش دادگاه لاهه برای آغاز تحقیقات درباره جنایات جنگی طرف های درگیری افغانستان از جمله نظامیان آمریکای دستوری را برای اعمال تحریم های اقتصادی و محدودیت های مسافرتی علیه کارکنان دادگاه لاهه صادر کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 327

به "افشاگری تازه از جنایات جنگی نظامیان انگلیسی در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری تازه از جنایات جنگی نظامیان انگلیسی در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید