استاد دانشگاه جورج واشنگتن تجمع انتخاباتی ترامپ در نوادا را به آدمکشی تشبیه کرد

به گزارش مجله فان پی سی، استاد داروسازی و جراحی دانشگاه جورج واشنگتن نسبت به برگزاری تجمع انتخاباتی ترامپ در یک فضای بسته و سرپوشیده در نوادا هشدار داده است.

استاد دانشگاه جورج واشنگتن تجمع انتخاباتی ترامپ در نوادا را به آدمکشی تشبیه کرد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، دکتر جاناتان راینر استاد داروسازی و جراحی دانشگاه جورج واشنگتن روز یکشنبه در اظهاراتی گفت: تجمع انتخاباتی دونالد ترامپ در یک فضای بسته و سرپوشیده در نوادا، قتل مسامحه کارانه و سهل انگارانه است.

بر اساس این گزارش وی توضیح داد: شما این اقدام را چه می توانید بنامید، آن هم به دلیل نتایج سهل انگارانه در مرگ دیگران؟ اگر شما الان تجمعی در آمریکا در فضایی شبیه نوادا داشته باشید یا جای دیگری که صدها هزار نفر دور هم جمع شوند، مردم آلوده خواهند شد و بعضی از آنها خواهند مرد.

راینر در ادامه اضافه نمود: صحبت های زیادی درباره این مساله وجود دارد که آیا رئیس جمهور آمریکا خطر ناشی از ویروس کرونا را برای طرفدارانش یا به طور کلی برای این کشور، دست کم گرفته است یا نه. فقط کافی است به رویدادهایی که در حال وقوع است نگاه کنید تا متوجه شوید. اگر این ویروس را جدی گرفته بودید، چنین تجمعاتی را در فضای سرپوشیده و بسته برگزار نمی کردید، آن هم در شرایطی که قوانین سختگیرانه و ماسک استفاده نمی گردد. مردم به خاطر تبعات چنین اقداماتی خواهند مرد. ترامپ با این اقدامات خود عملا قوانین مربوط به ممنوعیت تجمعات بیش از 50 نفر را نقض می نماید.

با افزایش نقدها از ترامپ به خاطر برگزاری این تجمع در نوادا، کارزار انتخاباتی وی از این اقدام دفاع نموده است.

جمعیت حاضر در این گردهمایی نزدیک به یکدیگر نشسته بودند و بیشتر آنها ماسک نداشتند. بایدن پیش از این از ترامپ به خاطر برگزاری گردهمایی های انتخاباتی حضوری که جان و زندگی مردم را به خطر می اندازد، انتقاد نموده است.

ترامپ اذعان نموده است که در روزهای نخست شیوع ویروس کرونا، خطر ناشی از این ویروس را دست کم گرفته است.

بایدن به شدت از عملکرد ترامپ در مقابله با شیوع ویروس کرونا انتقاد نموده است.

آمارهای دانشگاه جانز هاپکینز نشان می دهد تا به امروز بیش از 6.7 میلیون نفر در آمریکا به این ویروس مبتلا شده و 198542 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

استیو سیسولاک فرماندار نوادا نیز از تصمیم ترامپ برای برگزاری گردهمایی انتخاباتی در فضای سرپوشیده و بسته انتقاد کرد و رئیس جمهور آمریکا را به اقدامات خودخواهانه و غیرمسئولانه متهم نموده است که جان مردم را به خطر می اندازد.

وی با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: به نظر می رسد رئیس جمهور فراموش نموده است که این کشور در بحبوحه شیوع جهانی ویروس کرونا واقع شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 391

به "استاد دانشگاه جورج واشنگتن تجمع انتخاباتی ترامپ در نوادا را به آدمکشی تشبیه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاد دانشگاه جورج واشنگتن تجمع انتخاباتی ترامپ در نوادا را به آدمکشی تشبیه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید