ارتش لیبی به نیروهای خلیفه حفتر اجازه تهاجم مجدد را نمی دهد

به گزارش مجله فان پی سی، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی صباح، صلاح الدین نمروش وزیر دفاع دولت وفاق ملی لیبی مستقر در طرابلس روز جمعه در گفتگو با شبکه تلویزیونی الاحرار خاطرنشان کرد که این دولت به نیروهای وفادار به ژنرال خلیفه حفتر اجازه نخواهد داد در کشور دست به غارت و ویرانی بزنند؛ کاری که در عملیات تهاجمی خود در چهارم آوریل 2019 انجام دادند.

ارتش لیبی به نیروهای خلیفه حفتر اجازه تهاجم مجدد را نمی دهد

نمروش در ادامه افزود که دولت وفاق ملی لیبی به چارچوب آتش بس احترام می گذارد، اما نیروهای خلیفه حفتر بارها آن را نقض کرده اند.

پیش از اظهارات وزیر دفاع دولت وفاق ملی لیبی، ژنرال خلیفه حفتر تهدید کرده بود که در صورت ادامه حمایت نظامیان ترکیه از نیروهای دولتی مستقر در طرابلس، به نیروهای ترکیه در لیبی حمله خواهد کرد.

اما نمروش در واکنش به این تهدیدها و با اشاره به عملیات تهاجمی نیروهای تحت فرمان حفتر برای اشغال طرابلس در چهارم آوریل 2019 به صراحت گفت که به آنها اجازه تکرار گذشته را نخواهند داد.

وی همچنین اعلام کرد که نیروهای نظامی وابسته به دولت وفاق ملی لیبی منتظر دریافت دستوراتی از سوی نخست وزیر فائز السراج برای واکنش به نقض آتش بس از سوی نیروهای خلیفه حفتر هستند.

وزیر دفاع دولت وفاق ملی لیبی همچنین گفت که از راه حل سیاسی حمایت می کنند و حتی یک اینچ از خاک لیبی را رها نخواهند کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 580

به "ارتش لیبی به نیروهای خلیفه حفتر اجازه تهاجم مجدد را نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش لیبی به نیروهای خلیفه حفتر اجازه تهاجم مجدد را نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید