آژانس هیچ درخواستی برای دسترسی به مکان هایی فراتر از دو مکان تعیین شده نخواهد داشت

به گزارش مجله فان پی سی، جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی، در انتها سفر دو روزه رافائل گروسی مدیر کل آژانس به تهران و انجام مذاکرات با مقامات کشورمان، بیانیه مشترکی صادر کردند.

آژانس هیچ درخواستی برای دسترسی به مکان هایی فراتر از دو مکان تعیین شده نخواهد داشت

با ما همراه باشید و درباره افتتاح حساب بانکی در کانادا بیشتر بدانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی، در خاتمه سفر دو روزه رافائل گروسی مدیرکل آژانس به تهران و انجام مذاکرات با مقامات کشورمان، بیانیه مشترکی به توضیح زیر صادر کردند.

متن بیانیه به توضیح زیر است:

باسمه تعالی

بیانیه مشترک معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی - تهران، 4 شهریور 1399 (26 آگوست 2020)

آژانس بین المللی انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران توافق نمودند تا همکاری های خود را بیش ازپیش تقویت نموده، و اعتماد متقابل را به منظور تسهیل اجرای کامل موافقت نامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی به آن، که از 16 ژانویه 2016 به صورت موقت توسط ایران در حال انجام است، ارتقاء بخشند.

بعد از مشورت های فشرده دوجانبه، ایران و آژانس در مورد حل وفصل توأم با حسن نیت موضوعات تعیین شده توسط آژانس در ارتباط با اجرای پادمان به توافق رسیدند.

در این ارتباط، ایران به طور داوطلبانه به دو مکان تعیین شده توسط آژانس دسترسی داده، و فعالیت های راستی آزمایی آژانس را برای حل وفصل این موضوعات تسهیل خواهد نمود. تاریخ های مربوط به دسترسی های آژانس و فعالیت های راستی آزمایی، مورد توافق قرار گرفته است.

فعالیت های راستی آزمایی آژانس مطابق با موافقت نامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی و رویه استاندارد راستی آزمایی آژانس، همان گونه که برای همه کشورهای دارای موافقت نامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی اجراء می گردد، به صورت برابر و بدون تبعیض اجراء خواهد شد.

در چارچوب قطعنامه GOV/2015/72 که در تاریخ 15 دسامبر 2015 توسط شورای حکام به تصویب رسید، آژانس و ایران تائید می نمایند که این موضوعاتِ مرتبط با اجرای پادمان، منحصراً مربوط به مواد و فعالیت های هسته ای تحت پادمان بر اساس موافقت نامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی می باشند.

در این چارچوب حاضر، بر اساس تجزیه وتحلیل اطلاعاتِ در اختیار آژانس، آژانس هیچ سؤال دیگری از ایران، و هیچ درخواستی برای دسترسی به مکان هایی فراتر از آنچه توسط ایران تحت موافقت نامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی اظهار شده اند، ندارد.

دو طرف تصدیق می نمایند که استقلال، بی طرفی و حرفه ای گری آژانس همچنان لازمه اجرای فعالیت های راستی آزمایی هستند.

آژانس با حفاظت از تمامی اطلاعات محرمانه پادمانی مطابق با اساسنامه آژانس، مفاد مرتبط در موافقت نامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی، و محرمانگی رژیم، استانداردها و رویه های تثبیت شده آژانس، نگرانی های امنیتی ایران را همچنان مدنظر قرار خواهد داد.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 352

به "آژانس هیچ درخواستی برای دسترسی به مکان هایی فراتر از دو مکان تعیین شده نخواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آژانس هیچ درخواستی برای دسترسی به مکان هایی فراتر از دو مکان تعیین شده نخواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید